The Last of Us Part 2 sonunda bunu da yaptı

Naughty Dog’ın 7 yıldır beklenen oyunu olan ve satışa çıktığı ilk günden bu yana dünyayı ikiye bölen oyunu The Last of Us Part 2, satış rakamıyla göz doldurdu. İlk oyuna göre hikayesi kıyasıya eleştirilen The Last of Us Part 2’nin sadece 3 günde kaç adet sattığına şaşıracaksınız.

The Last of Us Part 2, sadece 3 günde 4 milyondan fazla satarak büyük bir rekor kırdı. Bu rekoruyla oyun, aslında PlayStation 4 tarihinde en hızlı açılış yapan ve çok satan oyun olmayı da başardı. Sony PlayStation 4’lere özel olarak çıkarılan The Last of Us Part 2 4 milyonu aşarken bakın en yakın rakipleri bu süreçte ne kadar sattı?

Spider Man, 2018 yılında satışa çıktığında rekor kırmış ve 3 günde 3.3 milyon kopya satmıştı. God of War bu sürede 3.1 milyon, Uncharted 4: A Thief’s End 2.7 milyon, Horizon Zero Dawn ise 2.6 milyon satarak PlayStation 4 dünyasının ununutulmaz oyunları arasına girmişti. The Last of Us Part 2 ise en yakın rakibi olan Spider-Man’den 700 bin fazla satarak 4 milyon satış rakamını devirmiş durumda.

Konuyla ilgili sıcağı sıcağına bir açıklama yapma gereği de duyan oyunun yapımcı şirketi Naughty Dog’ın başındaki isim Neil Druckmann, bu satış rakamı nedeniyle tüm oyunculara teşekkür ettiklerini ve mutlu olduklarını kaydetti. Bu yolculuğa bambaşka bir hikayeyi anlatmak için çıktıklarının altını çizen Druckmann, The Last of Us Part 2 ile ilgili tartışmaları okumanın kendilerine büyük keyif verdiğini kaydetti.

Türkiye’de de satışa sunulan ve Türkçe dublaj desteğine dahi sahip olan The Last of Us Part 2’nin fiyatı ise 500 TL’yi buluyor. Ancak internet üzerinden bu fiyatın çok altında da oyunu edinebilmek mümkün. Hindistan veya türevi ülkelerdeki uygulama mağazasından oyunu daha düşük fiyata alanlar olduğu gibi, oyunun Türkçe dublajı olmasını önemsemeyenlerin bu yolu tercih ettiği biliniyor.

The Last of Us Part 2 ile ilgili merak edilen bir diğer nokta ise ilk oyundaki gibi bir DLC’nin çıkıp çıkmayacağı. Ellie’nin dünyasını daha yakından anlatan Left Behind DLC’sinin aksine The Last of Us Part 2 için bir DLC çıkmayacak. Druckmann, bu konuda çok net konuşurken, oyuna yeni bir DLC düşünmediklerinin altını çiziyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.