The Last of Us Part 2 hikayesi sınıfta kaldı

The Last of Us’ın ardından uzun yıllardır oyuncular tarafından dört gözle beklenen yeni oyun, grafikleri ve oynanışıyla oyun otoritelerinden tam puan aldı; ancak oyunun hikayesi oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Ellie ile Joel’un hikayesini konu alan ve oyuncuların bu karakterlerle kurduğu duygusal bağ nedeniyle gelmiş geçmiş en iyi PlayStation oyunlarından biri olarak gösterilen The Last of Us, 19 haziran’da ikinci sürümü olan The Last of Us Part II ile oyuncuların karşısına çıktı.

İlk hikayenin üzerinden 5 yıl geçmiş ve Ellie artık 19 yaşına basmıştır. Wyoming eyaletinin Jackson kasabasında yaşayan Joel ve Ellie ikilisi, ilk oyunun final sahnesinden sonra gerçeği konuşmuşlar ve Ellie’nin nasıl hastaneden kaçırıldığını bizzat kendisi öğrenmiştir. Ancak oyunun hikayesinin devamı oyuncular için büyük bir yıkım oldu. Ellie ve Joel’un hikayesini oynamayı bekleyenler, hayal kırıklığı yaşadı; zira oyunun ilk yarısı Ellie, ikinci yarısı ise Abby isimli bambaşka bir karaktere hayat veriyorsunuz.

Oyunun vermek istediği mesajı da sevmeyen oyuncular, Metacritic.com üzerinden oyunu kıyasıya puanlamayı tercih etti ve oyun otoritelerinin 90’ın üzerinde puan verdiği The Last of Us Part 2, oyuncu puanlamasında ise 3.3’te kaldı, yani 33 puanı geçemedi.

Bu puanın oyunun çıkış yaptığı gün gelmesi nedeniyle ilerleyen günlerde değişebileceğini de söylemek gerekiyor. Ancak oyunu alan olsun, oyunun görüntülerini YouTube veya Twitch üzerinden izleyen olsun hayal kırıklığını gizleyemiyor ve Ekşi Sözlük’ta 100’ü aşkın sayfada oyunun hikayesindeki sıkıntı dile getiriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.