Telegram’da reklam dönemi başlıyor

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri olan ve WhatsApp’ın güçlü bir alternatifi olarak gösterilen Rusya merkezli Telegram, sponsorlu mesajlara geçiyor. Peki bu ne anlama geliyor? İşte Telegram kullananların bilmesi gereken yeni özellik…

WhatsApp’ın aksine Telegram daha anonim bir şekilde reklam stratejisi uygulamak niyetinde. Bu bakımdan Sponsorlu Mesajlar adıyla da kendine yeni bir yol çizmeye başladı.

Telegram’da Sponsorlu Mesajlar yalnızca 1000 kullanıcıdan büyük kanallara gelecek. Normal atılan mesajların haricinde böyle sponsorlu içerikler de gönderilecek. Reklam gösteriminin yapıldığı kanalların yöneticileri de bu gösterimlerden belirli miktarlarda para kazanacaklar.

Hali hazırda test aşamasında olduğu için gelir paylaşımı şu anda yok. Sistem oturduktan ve masraflar karşılandıktan sonra paylaşım başlatılacak. Bu reklamların kapatılabileceği ifade ediliyor ancak yakın gelecekte abonelik tarzı sistemlere bunu

Kişisel bire bir sohbetlerde ve grup görüşmelerinde reklam olmayacak. Durov, insanlar arasındaki kişisel iletişimin hiçbir şekilde reklamlarla karıştırılmaması gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle, Telegram’ın bireysel mesajlaşma kısmı öngörülebilir gelecekte reklamsız kalacak. Ayrıca, şu anda ücretsiz olan tüm Telegram özellikleri ücretsiz kalmaya devam edecek.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.