Telefonun cam ekran koruyucusu nasıl takılır veya değiştirilir

Telefon ekran koruyucuları yalnızca değiştirilmeleri gerekmeden çok uzun süre dayanır. Seninki çizilirse veya çatlarsa, yeni bir tane almak için zamanın olabilir. Bununla birlikte, eski ekran koruyucusunu altındaki camı çizmekten korkmak için biraz endişelenebilir veya sürecin çok yoğun ve karmaşık olduğundan endişelenebilirsiniz.

Gerçi, aslında oldukça kolay. Telefonunuzun cam ekran koruyucusunu, yakınınızda rahatça oturan ev eşyalarını kullanarak bir jiffy’de nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Telefonunuzda Cam Ekran Koruyucusu Nasıl Kaldırılır

Telefonunuzdaki temperli cam ekran koruyucusunu çıkarmaya başlamadan önce, ekran koruyucunun yapışkanını gevşetmek için yaklaşık 15 saniye boyunca ekranda düşük bir saç kurutma makinesi kullanın. Ancak aşırıya kaçmayın; Nazik olmalısın;

İPhone’unuzdaki temperli cam ekran koruyucusunu nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Seçenek: Eller Açık

Ekran koruyucuyu tırnağınızla çıkarmayı deneyin. Evet gerçekten! Ekran koruyucusunu her köşeden kaldırmaya çalışın. Bir köşe size çalışmak için bir şey verecek kadar gevşek olmalıdır.
Köşelerden biri çekildikten sonra, köşeyi kendiliğinden çekmeyi bırakın ve sıyırmaya başladığında koruyucunun yanları boyunca ilerlemeye başlayın. Bu, onu dengede tutacak ve tamamen çıkarmadan önce parçalanmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Ekran koruyucuyu tek parça halinde tutmak için bunu yaptığınız gibi yavaşça ilerleyin.

Seçenek 2: Bir Kürdan ve Kredi Kartı 

Tırnaklarınız hile yapmıyorsa, bunun yerine bir kürdan kullanmayı deneyin.

 1. Köşelerden birinde ekran koruyucuyu bekletmeyi deneyin, bir diğerinin daha iyi çalışıp çalışmadığını görmek için köşeleri değiştirin. Kürdanınızın keskin ucunu yukarı ve aşağı doğru değil, ekrana zarar vermemek için aşağıya ve ekrana doğru işaretlediğinizden emin olun.
 2. Bir köşeyi kolayca kaldırabiliyorsanız, parmaklarınızı kullanarak telefondan yavaşça çekin. Sakin ol, çünkü işi aceleye getirmek ve ekran koruyucuyu parçalara ayırmak istemiyorsun.

İpucu : Kullanışlı bir kredi kartınız varsa, boşluğu kaydırarak ekran koruyucuyu telefondan yavaşça kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzda Cam Ekran Koruyucusu Nasıl Değiştirilir

Cam ekran koruyucuyu telefonunuzdan başarıyla kaldırdıktan sonra, değiştirme zamanı geldi. Elinizin temiz olduğundan emin olun ve telefonunuzun ekranını bir mikrofiber bez veya alkol pedi ile temizleyin.

Ekran koruyucunuz bir şişe solüsyon ile gelmediyse, aşağıda açıklanan kuru montaj yöntemini denemek istersiniz. Biriyle geldiyse, ıslak montaj yöntemi için gidin.

Telefonunuzdaki cam ekran koruyucuyu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Kuru montaj

 1. Filmi ekran koruyucunun yapışkan tarafından çıkarın.
 2. Ekran koruyucuyu telefonun ekranı ile hizalayın ve cihazın her tarafından mükemmel şekilde hizalandığından emin olmak için ekstra özen gösterin.
 3. Ekran koruyucuyu, bir ucundan başlayarak yavaş yavaş diğer uca doğru hareket ettirerek ekranınızın üzerine yerleştirin. Acele etmeyin.
  İpucu : Uyguladığınız herhangi bir kabarcığı yumuşatmak için kredi kartı, mikrofiber bez veya yeni ekran koruyucunuzla birlikte verilen kurulum kartını kullanmak isteyebilirsiniz; merkezde başlayın ve baloncukları kısa, hızlı hareketlerle ekranınızın kenarlarına doğru itin.
 4. Filmi ekran koruyucunuzun üstünden çıkarın. Temiz bir yüzey görmelisiniz.

Islak montaj

 1. Yeni ekran koruyucunuzla birlikte verilen spreyi alın ve ekran koruyucunun önüne ve arkasına püskürtün; Bu, yükleme işlemi sırasında nemli tutar.
  Not : Ekran koruyucuyu kururken çok fazla kuru kalmasını önlemek için birkaç kez daha spritz gerekebilir.
 2. Ekran koruyucuyu, bir ucundan başlayarak yavaş yavaş diğer uca hareket ederek telefonun ekranının üstüne yerleştirin. Acele etmeyin.
  İpucu : Aşırı çözümü ekran koruyucunun altından çıkarmak için kitinizle birlikte gelen sileceği kullanın. Merkezde başlayın, ardından yavaşça kenarlara doğru itin. Koruyucuyu sıkıca tutun, böylece hareket etmeyecek.
 3. Ekran koruyucuyu en az yarım saat kurumaya bırakın, böylece telefonunuzun ekranına tam olarak bağlanacaktır.

Yepyeni temperli cam ekran koruyucunuzu yerine taktıktan sonra, telefonunuz yeni kadar iyi görünecek ve tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.