Telefonu şarj ederken bataryaya zarar vermemek için 6 ipucu

 

Akıllı telefonlar hakkında çok biliyoruz. Ama yine de içinde biraz gizemli kalan bir bileşen var. Bu pil. Bazı durumlarda neden bu kadar hızlı boşalıyor? Şarj olurken neden bu kadar ısınıyor? Telefondaki pilin ömrü ne kadardır? Bir ya da iki yıl mı? şey Tüketiciler için bu sorulara kesin cevaplar almak zordur, çünkü bir telefondaki pil performansı, ortam sıcaklığı ve hücresel sinyal gücü de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.

Ancak, size söyleyebileceğimiz, telefonunuzu şarj etmenin doğru yoludur, Google tarafından paylaşılan ipuçlarını izler. Google’ın telefonunuzu şarj etme hakkında söylediği ve pil ömrünü uzatmak için bunu yapmanın en iyi yolu.

  1. Telefonunuzla birlikte verilen şarj cihazını kullanın. Google, diğer şarj cihazlarının yavaş şarj edilebileceğini, hiç şarj edilmeyebileceğini veya cihazınıza veya pilinize zarar verebileceğini söylüyor.
  2. Yeni bir telefon aldığınızda pilini kalibre etmeniz gerektiğini söyleyen bir şey var. Google çöp olduğunu söylüyor. “Cihazınıza tamamen şarjdan tamamen boşalmış duruma geçerek pilin ne kadar kapasiteye sahip olduğunu öğretmeniz gerekmez,” diyor şirket.
  3. Telefonunuzu serin tutmalısınız. Isı akünün düşmanıdır. Pili daha hızlı tüketir ve ömrünü emer. Google’a göre, cihazınızın aşırı ısınabileceği durumlardan kaçının. “Bataryanız, sıcak olmasa bile, ısındığında çok daha hızlı boşalacaktır ve bu bataryanıza bile zarar verebilir. Cihazınızın fişi takılıyken ısındığını unutmayın, bu nedenle tümünün şarj olmasını sağlamaya çalışmayın. zaman “diyor şirket. Buna ek olarak, bu ucun Delhi gibi yerlerde, özellikle AC ile soğutulmuş bir ortamda değilseniz, yaz aylarında ortam sıcaklığının 40 dereceye değebileceği yerlerde önemli olduğunu düşünüyoruz.
  4. Pili yarı dolu tutmaya çalışın. Veya Google’ın dediği gibi, “En iyi pil ömrü için pilinizi mümkün olduğunca yüzde 50’nin üzerinde şarj etmeye çalışın.
  5. Doktorlar size aşırı yemek yemenin kötü olduğunu söylemeliydi. Ve açlık acısı da öyle. Görünüşe göre, akıllı telefonlar için de geçerlidir. Bu, telefonunuza düzenli olarak ısırma boyutlu pil şarjı vermeniz gerektiği anlamına gelir. Google, “Gün boyunca küçük şarjlar pil sağlığı için en iyisidir. Pilin sıfırdan doluya kadar şarj edilmesi ve ardından düzenli olarak tamamen boşaltılması durumunda zarar görebilir.”
  6. Zamanla telefonu uzun süre saklamamız gerekiyor. Bu gibi durumlarda Google, telefonun pili yarı dolu olarak saklanması gerektiğine inanmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.