Telefonlarda 120W hızlı şarj dönemi başlıyor

Fiyat/performans telefonlarıyla uzun süredir hafızalara kazınmayı başaran Xiaomi, 120W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Eğer bu teknoloji aktif hale gelirse telefonların yüzde 0’dan yüzde 100’e şarj olması 15 dakikayı geçmeyecek.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, sadece telefon, televizyon gibi ürünler üretmiyor, aynı zamanda yeni teknolojilere de öncülük etmeye çalışıyor. Telefonlarda görmeye başladığımız 65W hızlı şarj teknolojisine bile henüz alışamamışken Xiaomi bu rakamı ikiyle çarpmaya hazırlanıyor.

120W hızlı şarj desteği üzerinde çalışmalarında son aşamaya gelen Xiaomi, bunu seri üretime geçirmeyi başarabilirse 15 dakika içinde bataryası boş olan telefonlar yüzde 100 şarj olabilecek. 4000 mAh kapasiteli bir bataryanın 100W hızlı şarj desteği ile 17 dakikada şarj olduğu düşünüldüğünde 15 dakikanın bile altına inebilmek mümkün görünüyor.

Gelecek sene satışa sunulacak bazı amiral telefonlarda kullanılması beklenen 120W hızlı şarj teknolojisinin sadece Xiaomi telefonlarda olmayacağını söyleyebiliriz. Ancak ilk etapta bu teknoloji, elbette Xiaomi’nin en üst seviye telefonlarında olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.