Telefondan telefona internet nasıl bağlanır? Hotspot nedir?

Kullanıcılar akıllı cihazları ile Wi-Fi ağlarına bağlanarak internete girebiliyor. Peki eğer bulunduğunuz yerde kablosuz ağ bulunmuyorsa cihazlarınızı internete nasıl bağlarsınız? Bu noktada akıllı telefonunuzun Hotspot özelliği size çare olacak.

İngilizce olarak Tether ve ya Hotspot olarak adlandırılan özellik sayesinde cep telefonunuzun mobil internetini kablosuz olarak diğer cihazlar ile paylaşabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile gelen kablosuz internet teknolojisi günümüzde telefonların bu özellikleri sayesinde paylaşılabilir hale gelmiş durumda. İlk dönemlerinde üçüncü parti yazılımlar sayesinde çalıştırılan Hotspot özelliği, yeni çıkarılan birçok akıllı telefonda hazır olarak geliyor.

HotSpot Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin. Daha sonra “Bağlantı” ayarlarının altında bulunan “İnternet Paylaşım Noktası” ya da “HotSpot” başlığına girin. Buradan telefonunuzun Wi-Fi HotSpot özelliğini açabilir ve şifre gibi ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Apple’ın iOS işletimli cihazlarında da bulunan HotSpot özelliğine, Ayarlar menüsünün altında bulunan “Kişisel Erişim Noktası” başlığından ulaşabilirsiniz.

Bu özelliği kullanırken diğer cihazlar ile “mobil internet” bağlantınızın paylaşılacağını ve operatör tarifeniz üzerinden ücretlendirileceğini unutmayın. İnternet paketiniz bulunmuyorsa kullanımınız fatura ücretinize yansıtılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.