Teknoloji milyarderlerinin şaşırtan evleri

Mark Zuckerberg Facebook’u kurduğunda o kadar da zengin biri değildi şüphesiz; ancak bugün dünyanın en büyük sosyal ağ platformunun tepesindeki isim.

mark zuckerberg

2014 yılı ekim ayında Zuckerberg paraya acımamış ve Kauai‘nin kuzey sahillerinden 100 milyon dolara 750 dönüm arsa almıştı.

Paul Allen

Microsoft milyarderi Paul Allen da dünyanın en zengin isimlerinden… Washington’da bulunan adası ve Hawaii‘deki evi dışında Allen aynı zamanda Villa Maryland isminde Côte d’Azur’un tepesinde bir malikaneye sahip. 12 işçiye sahip olan Allen’ın komşuları da hiç yabancı değil: Andrew Lloyd Webber ve Bono!

Marc Benioff

Salesforce‘un CEO’su Marc Benioff da Hawaii’den kopamayanlardan… Sık sık Hawaii temalı tişört giymeyi ihmal etmeyen Benioff’ın Hawaii’de yetişen Koa ağacının adını taşıyan bir köpeği de bulunuyor. Big Island’da 5 dönüm arsası bulunan Benioff, bu arsayı 2000 yılında 12.5 milyon dolara satın almıştı.

eric schmidt

Google‘ın yönetim kurulunda yer alan Eric Schmidt‘in Oasis isimli 72 milyon dolarlık bir yatı var. Bu yatta neler yok ki? Havuzu, diskoya dönüştürülebilen spor salonu ve jet ski’leriyle Oasis, görenleri kendine hayran bıraktırıyor.

Meg Whitman

HP‘nin başındaki isim olan Meg Whitman‘ın Colorado’nun Telluride kasabasında kendi halinde bir dağ evi bulunuyor. Evin değeri ise 4.8 milyon dolar.

Peter Thiel

PayPal‘ın kurucularından ve aynı zamanda Facebook’un ilk yatırımcılarından biri olan Peter Thiel‘in Maui’de 1.7 dönüm arazisi bulunuyor. 4 ayrı köşkten meydana gelen bu evin yanı başında geniş bir avlu ve yüzme havuzu da bulunuyor.

bill gates

Bill Gates… Dünyanın en zengin ismi olan ve aynı zamanda Microsoft gibi dünya devi bir firmayı kuran Gates, Melinda&Bill Gates Vakfı üzerinden bağış yapan tarafıyla bilinen ve dünyada takdir toplayan bir isim. Gates’in California’nın Rancho Santa Fe bölgesinde 228 dönüm tarlası bulunuyor ve Gates burası için 18 milyon dolar harcamış. Bu arazide misafirhane, çalışma ofisi, neyve bahçesi bölümler var.

Carol Bartz

Yahoo‘nun eski CEO’su Carol Bartz‘ın Hawaii Big Island’da 5 yatak odalı bir evi bulunuyor. Evin etrafında ise lüks bir golf sahası bulunuyor.

Michael Dell

Dell’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Michael Dell‘in Hawaii’de Raptor Residence yani ‘Yırtıcı Malikane’ olarak da bilinen 7 yatak odalı bir evi bulunuyor. Evin arsasıyla beraber değeri ise 64 milyon doları buluyor.

Larry Ellison

Oracle milyarderi Larry Ellison‘ın başlı başına bir Hawaii adası var. Lanai ismindeki bu adayı Ellison, 2012’de 300 milyon dolara satın aldı. Hawaii’den fazlaca sıkıldığından olsa gerek, Ellison soluğu özel golf kulübü de bulunan Malibu’daki deniz kıyısına sıfır noktada olan evlerinden birinde alıyor.

LG G Flex 2’nin üzerinden silindir geçti

Jack Ma

Alibaba‘nın kurucusu Jack Ma, 28 bin 120 dönüş olduğu sanılan Adirondacks‘taki araziyi 23 milyon dolara satın aldı. Ma’nın böylesine devasa bir araziyi kendi halinde bir yer olan Adirondacks’te almasının tek sebebi ise özel hayat ve insanlardan uzak bir hayat sürmek… Bu bölgesi Ma, daha çok tatil zamanlarında kullanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.