System32 dizini nedir ve neden silmemelisiniz?

C: \ Windows \ System32 dizini, önemli sistem dosyalarının depolandığı Windows işletim sisteminin önemli bir parçasıdır. Bazı çevrimiçi çeviriciler, onu silmenizi söyleyebilir, ancak yapmamalısınız – ve eğer denerseniz, tam olarak ne olduğunu göstereceğiz.

System32 Klasörü nedir?

C: \ Windows \ System32’de bulunan System32 klasörü, Windows’un tüm modern sürümlerinin bir parçasıdır. Windows’un düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu önemli işletim sistemi dosyalarını içerir.

Bu dizin birçok farklı dosya türü içerir, ancak DLL ve EXE, klasörde kazmaya başladığınızda bulacağınız en yaygın türlerden bazılarıdır. Dinamik Bağlantı Kitaplığı (DLL) dosyaları , Windows programlarının kullandığı paylaşılan kitaplık dosyalarıdır — her ikisi de yüklediğiniz Windows ve diğer üçüncü taraf programlarda bulunan yardımcı programlar – çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için.

System32 klasöründeki EXE dosyaları, çeşitli Windows sistem yardımcı programlarını temsil eder. Örneğin, Görev Yöneticisi’ni başlattığınızda , Windows, System32 klasöründe bulunan Taskmgr.exe program dosyasını açar.

Çok daha önemli sistem dosyaları burada da bulunur. Örneğin, C: \ Windows \ System32 \ Drivers klasörü, sisteminizin donanımıyla doğru şekilde iletişim kurması gereken donanım sürücüleriyle ilişkili SYS dosyalarını içerir. Sistem genelinde Windows Kayıt Defteri dosyaları bile C: \ Windows \ System32 \ Config klasöründe saklanır.

Adına rağmen, Windows 64-bit sürümlerinde bile , System32 klasörü önemli bir sistem kütüphaneleri ve 64-bit biçiminde çalıştırılabilir dosyalar içerdiği için bile önemlidir.

System32 Klasörünü Silmeye Çalışırsanız Ne Olur?

İnternetin etrafında uzun zamandır dolaşan aptal bir şaka var, jokerlerin insanları kendi klasörlerini silmeye zorlamaları. Bunu yapmamalısınız, çünkü System32 klasörü önemlidir. System32 klasörünüzü gerçekten sildiyseniz, bu Windows işletim sisteminizi bozar ve yeniden düzgün çalışmasını sağlamak için Windows’u yeniden yüklemeniz gerekir .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.