Surface Pro 3 neden Türkiye’de yok?

Microsoft’un küresel düzeyde en ilgi çeken serilerinden biri de şüphesiz Surface Pro. Serinin son üyesi ise Mayıs ayının son günlerinde tanıtılmıştı.

Hem tablet hem dizüstü bilgisayar deneyimi sunan cihaz özellikleri ile göz dolduruyor. Oldukça yüksek bir çözünürlük değeri sunan 12 inç ekranı, 4. Nesil Intel i3/i5/i7 seçenekleri, yine 64-512 GB arası depolama alternatifleri ve 4 ya da 8 GB RAM gibi konfigürasyonlarla tüketicilere geniş bir yelpaze sunuyor.

800 gramlık ağırlığı ile taşınabilirliği de yüksek noktalarda yaşatıyordu. Ayrıca cihazda MS Office ve Adobe Photoshop uygulamaları da önyüklü şekilde geliyordu. Bu iddialı model Microsoft’un pilot pazarlarında yer almaya devam ediyor.

25 ülkede daha satışa çıkıyor

En son olarak 25 ülkede daha satışına başlanacağı açıklanan Surface Pro 3’te resmi tarih ise 28 Ağustos. Buraya kadar her şey normal, ancak bir anekdot söz konusu. Model, Avusturya’dan İrlanda’ya, Malezya’dan Lüksemburg’a kadar son derece ilginç pazarlarla buluşurken Türkiye pazarında yer almıyor.

Microsoft’un Türkiye’ye yönelik yaklaşımını bir kez daha sorgulatan mevcut durumun kurumsal açıdan yanıtları ise şimdilik belirsiz. Ancak şu biliniyor ki Microsoft’un en popüler ürünleri Türk pazarıyla oldukça ‘sonra’ buluşuyor. Örneğin Microsoft Xbox One, 2013 yılı içinde dünyanın birçok ülkesinde satışa çıkarken Türkiye pazarında hala resmi olarak yer alabilmiş değil. Tarih ise Eylül ayına işaret ediyor.

2015’te gelebilir

Mevcut görünüm ışığında Microsoft Surface Pro 3’ün de Türk pazarıyla 2015 yılı içinde buluşabileceğini tahmin etmek pek de zor görünmüyor. Bakalım Microsoft, Türkiye’deki teknoloji meraklılarını hangi düzeyde şaşırtacak?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.