Su faturası otomatik ödeme talimatı nasıl verilir?

Son zamanlarda birçok insan tarafından su faturasının otomatik ödeme talimatının nasıl verildiği çok fazla merak ediliyor. Birçok insan internette su faturasına nasıl otomatik ödeme talimatı verileceğini internette araştırıyor. Peki su faturasına otomatik ödeme talimatı nasıl verilir?

Günümüzde artık faturaları gidip belediye merkezlerinden veya belirli noktalardan ödemeye gerek yok. İnternetten bulunduğunuz şehrin su müdürlüğünün sitesine girerek faturanızı ödeyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra fatura sizin üstünüzeyse e-Devlet’ten de kolay bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Özellikle e-Devlet sayesinde artık bütün işlerimizi devlet dairelerine gitmeden halledebiliyoruz.

Su faturası aboneliğinizi bile e-Devlet üzerinden açtırabilirsiniz. Su faturasını eğer otomatik ödeme talimatı vermek istiyorsanız burada e-Devlet’i kullanamazsınız. Su faturasına otomatik ödeme talimatı vermek için ilk önce yapmanız gereken bir banka hesabına sahip olmak.

Banka hesabınız varsa bankanızı arayarak su faturanızı otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Aramanın yanı sıra bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirirseniz buradan da yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirdikten sonra “Faturalar” diye bir sekme bulunacaktır.

Bu sekmeye tıklarsanız orada “Otomatik ödeme talimatı ver” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Buraya girdikten sonra sizden T.C. Kimlik Numarası, Abone veya sözleşme numaranız istenecektir. Bunları da işaretlerseniz Su faturanıza otomatik ödeme talimatı vermiş olursunuz. Her faturanın son ödeme tarihinde faturanız otomatik olarak hesabınızda para varsa ödenecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.