Spotify dünyanın müzik haritasını çıkardı

Sürekli güncellenen ve yerel bazda farklılık gösteren online müzik dinleme tercihlerini ortaya koyan interaktif haritaya göre Türkiye’de bu yaza damgasını vuran sanatçılar Ceza, Gülşen, Sıla. Siz de dünyanın dört bir yanında hangi sanatçıların dinlendiğini Spotify Dünya Müzik Haritası’ndan takip edebilir, böylece yeni sanatçı ve müzikler keşfedebilirsiniz.

Spotify dünya genelinde 1000’e yakın şehirde dinlenen en popüler müzikleri, interaktif bir görsel harita üzerinde gösteren Müzik Haritası: Dünya Şehirleri hizmetini müzikseverlerin beğenisine sundu. Müzikseverler, dünya genelinde şehirlerin müzik nabzını tutan “Dünya Müzik Haritası” üzerinde 1000’in üzerinde şehrin üzerine tıklayarak o şehirlerde en çok dinlenen şarkı listelerini, her bir bölgenin kendine has müzik tercihlerini görebiliyor, bu şarkıları dinleyerek yeni müzikler keşfetme olanağı buluyorlar.

spotify

Müzikseverlerin günümüz şarkılarının en çok hangi şehirlerde dinlendiğini, hangi şehirlerde arka planda kaldığını kolaylıkla takip etmesini sağlayan harita, Spotify kullanıcılarının dinlediği yaklaşık 20 milyar şarkının analizi ile her 2 haftada bir güncelleniyor. Harita aynı zamanda dünyanın en popüler müzik dinleme trendlerini de ortaya çıkarıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.