Sony’den çok önemli PS Vita açıklaması

Ino’nun yaptığı açıklama elbette PS Vita‘nın gelişimine vurulan bir hançer, diğer taraftan da Ito’nun da belirttiği gibi pek çok üçüncü parti yazılımcı PsVita’nın limitlerini zorlamak için çaba göstermeye devam etmekte. Daha geçtiğimiz hafta Fallout 4’ün Remote Play özelliğini kullanlarak PsVita’da oynanabildiğini gösteren bir ekran görüntüsü yayınlanmış ve oyunun bu versiyonu için ayrı bir ekibin sürekli çalıştığı belirtilmişti Bethesda tarafından. Aynı zamanda geliştirilmeye devam eden onlarca PsVita oyunu var.

Ayrıca PsVita’nın Sony tarafından üretilecek son el konsolu olduğu da geçtiğimiz ay açıklanmıştı. EGX sırasında konuşan SCE patronu Shuhei Yoshida, PsVita’nın kişisel olarak büyük bir hayranı olduğunu ancak Smartphone’ların işgal ettiği mobil pazarda el konsollarının durumunun şu anda finansal açıdan pek sağlıklı olmadığını söyledi. “Artık herkesin akıllı telefonu var ve bu telefonlarda oyun oynamak da çok kolay.” diyen Yoshida, Vita’nın aksine bu telefonlar için çoğu oyunun ya tamamen bedava olduğunu, ya da en azından bedava olarak oynanabileceğini belirtti. Alt seviye oyunlarda 20tl ile başlayan fiyatlar, eski AAA yapımlarda 30-50tl, yeni yapımlarda ise 90tl+ civarına çıkabiliyor bilindiği gibi.

“Her bir detayı tasarlarken çok çaba sarf ediyoruz. Touch-tabanlı oyunlar eğlenceli ve gayet iyi tasarlanmış oyunlar da mevcut. Ancak butonlar ve kollara sahip olmanız bir şeyleri tamamiyle değiştiriyor. Bu yüzden umarım, tıpkı çoğunuzun dilediği gibi, bu kültüre sahip el konsolları varlığını sürdürür ancak şu an bu pazarda mobil cihazların dominasyonu sebebiyle durumun finansal açıdan pek sağlıklı olmadığını söylemek zorundayım.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.