Sony PlayStation 5 öncesi Bravia TV’ler satışa çıktı

Teknoloji devi Sony, uzun yıllardır merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5’i oyunculara sunacak. Ancak öncesinde PS5 ile tam uyumlu çalışacak yeni nesil Sony Bravia televizyonlar görücüye çıktı. İşte ürünün öne çıkan özellikleri…

Sony Europe, piyasadaki BRAVIA TV’ler arasında hangilerinin resmi olarak “Ready for PlayStation®5” olduğunu bugün itibarıyla ilan etti. Yeni “Ready forPlayStation®5” etiketi, tüketicilerin, 2020 sonuna doğru piyasaya sunulması heyecanla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 (PS5™) için en ideal TV’yi seçebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla Sony Interactive Entertainment (SIE) ile iş birliği içerisinde oluşturuldu.

Sony’nin ilk “Ready for PlayStation 5” TV’leri arasında üstün nitelikleriyle dikkat çeken XH90 4K HDR Full Array LED ve ZH8 8K HDR Full Array LED modelleri yer alıyor1. XH90 4K’ya kadar olan çözünürlükteki oyun görüntülerini 7,2 milisaniye2 gibi çok düşük bir girdi gecikmesi (input lag) ile saniyede 120 kare (120 fps)3 olarak ekrana yansıtıyor. ZH8, hem 8K çözünürlükteki müthiş ayrıntılı görüntüleri4 ekrana yansıtma hem de 4K çözünürlükteki oyun görüntülerini saniyede 120 karegibi süper-akıcı bir hızla sergileme yeteneğine sahip (destekleme niteliği PS5 oyununa göre farklılık gösteriyor).Her iki TV de PS5 konsolu ile olağanüstü akıcı oyun deneyimi sunuyor.

“Ready for PlayStation 5” TV modelleri aynı zamanda, kullanıcıların PS5 konsolunda otomatik olarak düşük gecikme süresi (latency) ile oyun oynayabilmelerine imkân veren BRAVIA Oyun Modu’na da sahip. BRAVIA Oyun Modu sayesinde kullanıcılar hem TV’yi hem de PS5’i DualSense™ kablosuz kumanda ile uyku modundan çıkarabilir ve aynı zamanda PS5’lerini yalnızca TV kumandasını5 kullanarak kolaylıkla kontrol edebilirler.

Sony TV’ler, sınıfının en iyisi X1 işlemci ailesi sayesinde canlı renkler ve çarpıcı kontrast ile göz alıcı görüntüler sunuyor. Ek olarak, doğrudan TV ekranından gelen güçlü ses, son derece gerçekçi ve sürükleyici bir izleme deneyimi elde etmeyi sağlıyor. Sony’nin tescilli ileri teknolojileri sayesinde kullanıcılar, PS5’in sunduğu dönüştürücü etkiye sahip gerçek yeni nesil oyun seviyesini tam anlamıyla yaşayabiliyor.

Sony, SIE ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki PlayStation hayranlarına en üst düzey oyun deneyimini, Sony çatısı altındaki tüm kuruluşlarda yaratıcılık ve teknolojiyi benzersiz şekilde birleştiren ‘Tek Sony’ anlayışıyla sunmaya devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.