Sonunda PlayStation 4’ü de kırdılar

Sony’nin PlayStation 4 oyun konsolu da sonunda hacker’lara yenik düştü ve korsan oyunlar bu platformda çalışmaya başladı.

Brezilya’da ortaya çıkan açık PlayStation 4’te korsan oyun oynamaya müsaade ediyor. Ancak bu yöntem bildiğimiz kırma yönteminden farklı çalışıyor. Sony, PlayStation 4 ile PSN’e kardeşlik sistemini getirmişti. Oyuncular PSN üzerinden satın aldıkları oyunu 2. bir kişi ile paylaşabiliyordu.

Konuyu daha biraz açacak olursak; Secondary hesap olarak geçen bu yöntem ile tek bir PSN üyeliğinden satın alınan oyun 2 kişi tarafından oynanabiliyor. Sınırlı paylaşıma sahip olan bu yöntem hackerların radarına takıldı.

Yapılan modifikasyon işlemleri sonucunda PSN’den alınan oyunlar binlerce kişi ile paylaşılabiliyor. PlayStation 4’ü kırmayı başaran hackerlar bu açık ile 100 dolar karşılığında 10 adet korsan oyunu PlayStation 4’e yüklediğini açıkladı. PlayStation 4’e korsan oyun yükleme işlemi ile haksız kazanç sağlayan bu kişilerin başı baya ağrıyacağa benziyor.

playstation-4-korsan-oyun

Bu olayın duyulmasından sonra Sony, bu işlemi gerçekleştirenler için hukuki yaptırım başlattığını açıkladı. Sony ne kadar karşı hamle yaparsa yapsın PlayStation 4’ün “yeni neslin ilk kırılan konsolu” unvanını almasını engelleyemedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.