Snapchat’te bağlantı sıkıntıları başladı!

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat’e son 7 saattir bağlantı sıkıntıları yaşanıyor. Birçok kullanıcı çökme ve bağlanamama sorunları ile karşı karşıya. Peki Snapchat neden çöküyor?

Son zamanlarda Instagram, Facebook ve WhatsApp büyük bir çökme yaşamıştı. Dünya’nın en çok kullanılan 3 platformuna yaklaşık olarak 6 saat boyunca erişim sağlanamamıştı. Hal böyle olunca insanlarda platformların saldırıya uğradığını düşünmüştü.

Ancak sonradan açıklanan bilgilere göre saldırı değil, sadece sunucularda bulunan bir problemden dolayı platformlara kullanıcıların bağlanamadığı söylenmişti. Şimdi ise bir zamanlar Instagram’a rakip olan Snapchat’te bağlantı sorunları yaşanıyor. Snapchat aslında, Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta bulunan hikayeler özelliğini ilk popüler yapan platform. Bu özellik Snapchat’ten alınmış bir özellik.

Facebook tarafından Snapchat satın alınmak istenmişti. Ancak bu satışa onay verilmediğinden dolayı Facebook’ta bütün platformlarına “Hikayeler” özelliğini getirmişti. Bunun gelmesiyle birlikte Snapchat eski popülerliğini kaybetti. Ancak yine de birçok insan tarafından kullanılan platforma son 7 saattir bağlantı problemleri yaşanıyor.

Sadece bazı kullanıcıları etkileyen bu bağlantı problemlerini platformların bağlantılarındaki kesintileri rapor eden Downdetector’da isimli sitede de görmekteyiz. Snapchat tarafından bu problemin neden olduğu ve ne zaman düzeleceğine dair bir açıklama henüz yapılmadı. Ama bugün içerisinde düzeltileceği tahmin ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.