“Sistem Dosyayı Bulamıyor” hatası nasıl onarılır

Sistem belirtilen dosyayı bulamadığında, bir sabit sürücüde depolanan verileri kopyalamaya çalıştığımızda alma eğiliminde olduğumuz bir hata mesajı. Bunun olabileceği belirli faktörler vardır. Sistem dosyaları bozulduğunda veya eksik olduğunda, bir disk arızasında, hasar görmüş veya eksik olabilecek belirli yazılımlar, yanlış veya yanlış dosya bilgileri ve daha pek çok şey olduğunda gerçekleşir.

Hata nasıl düzeltilir

Bu hatayı hiçbir zaman çözemeyeceğiniz bazı yöntemler vardır. Aşağıdaki yöntemler, Windows 10 bilgisayarında belirtilen en yaygın yöntemlerdir.

Windows Update’i Yükleme: Esas olarak eski sürümlerde, Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor hata mesajını görebileceksiniz. Windows Update Kurulumu, hata mesajı için çözümdür. Aşağıdaki adımlar Bekleyen bir Windows Güncellemesi yüklemenize yardımcı olacaktır.

Adım 1: Klavyenizde Windows Tuşu + I tuşlarına basın

Adım 2: Ayarlar Sayfasına gidin ve Güncelleme ve Güvenlik’e tıklayın.

Adım 3: Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın.

Bekleyen güncellemeleri kontrol edecek ve ardından bunları bilgisayara yükleyeceksiniz.

Sürücülerin güncellenmesi: Sürücü sorunları nedeniyle hata mesajını bile alabilirsiniz. Eski sürücüleri güncellemek önemlidir ve bunun için sürücüleri Aygıt yöneticisinin kendisinden yeniden yükleyebilirsiniz. Sürücüleri güncellemek için, elle güncellemek zor bir iş olabileceğinden iyi olan üçüncü taraf aracına da güvenebilirsiniz. Snail paketi, sürücüleri güncellemek için kullanılabilir.

Adım 1: Snail Suite’i indirin ve ardından bilgisayara kurun.

Adım 2: Yazılımı açtığınızda bir arayüz göreceksiniz.

Adım 3: Belirli ayarları yapmak için dişli simgesine tıklayın.

Adım 4: Eski sürücüleri tarayabilmeniz için tarama düğmesine tıklayın. Güncel olmayan sürücülerin listesini aldığınızda, güncellemek istediğinizi seçin ve yapın.

Snail paketi, sürücüleri tek bir tıklama yardımıyla güncellemek için kullanılabilir. Sürücü güncelleme araçları Sürücü kolay, sürücü güçlendirici ve diğerleridir.

Sabit Disk sürücüsünün güncellenmesi : Sabit disk sürücüsünü güncellediğinizde, sistem, belirtilen hatayı bulamadığında çözebilirsiniz. Bu nedenle diskle ilgili diğer hatalar da çözülebilir. Bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz:

Adım 1: Bilgisayarım’a sağ tıklayın ve ardından özelliklere tıklayın.

Adım 2: Sol taraftaki panelden Aygıt Yöneticisi’ne tıklayın.

Adım 3: Disk sürücülerini genişletin.

Adım 4: Oradan Sürücüleri Güncelle’yi seçin.

Powershell’i Kullanmak İçin: Bu Hata mesajını düzeltmek için kullanılabilir. Sistem Dosyası denetleyicisi, bozuk Windows dosyalarını düzeltmek için kullanılabilir.

Adım 1: Windows 10’un arama çubuğunu açın. Powershell’i arayın ve Yönetici Olarak Çalıştır’a tıklayın.

Adım 2: Powershell penceresini gördüğünüzde, SFC / scannow komutunu girin. Ardından enter tuşuna basın.

Adım 3: Sistem Dosyası denetleyicisi yardımcı programı, taramayı tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıp hatayı düzeltebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.