Kategoriler: Girişim Dünyası

Sipay’den kadın girişimcilere e-ticaret desteği

Şirketlere ödeme sistemleri alanında 360 derece çözümler sunan inovasyon odaklı finansal teknoloji şirketi Sipay, kadın girişimcilere özel e-ticaret desteği sunuyor. Sipay’in İdeasoft, Kargotürk, Platin Market, Ticimax ve Tsoft iş birliğiyle hayata geçirdiği kampanya kapsamında kadın girişimcilerden 100 bin TL’lik satışa kadar komisyon alınmazken, ilk 20 kargo gönderimi de ücretsiz. 1 yıl boyunca ücretsiz e-ticaret sitesi ve Fiziki POS avantajı sunulan kampanya 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Finansal teknoloji sektörüne 2018 yılının son aylarında “ödeme sistemleri alanına yenilikçi ve dinamik çözümler sunma” mottosuyla giriş yapan Sipay, kadın girişimcilere yönelik düzenlediği kampanyalara bir yenisini daha ekledi. Sipay’in İdeasoft, Kargotürk, Platin Market, Ticimax ve Tsoft’un destekleriyle hazırladığı ve 31 Aralık 2023 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında kadın girişimcilerden 100 bin TL’lik satışa kadar komisyon alınmıyor. İlk 20 kargo gönderiminin ücretsiz olduğu kampanyada, 1 yıl ücretsiz e-ticaret sitesi desteğinin yanı sıra Fiziki POS avantajı da sunuluyor. 

“Kapsayıcılık dijitalleşmeden daha hızlı bir ivmeyle artmalı”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Sipay Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sevinç, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ekonomik ve sosyal kalkınmanın temelidir. Birleşmiş Milletler’in (BM) araştırmalarına göre, kadınların dijital dünyaya erişiminin olmamasına yönelik önlem alınmaması 2025 yılına kadar düşük ve orta gelirli ülkelerin GSYİH’sinde 1,5 trilyon dolarlık kayba neden olacak. Sipay olarak dijitalleşmenin giderek hızlandığı dünyada kapsayıcılığın da daha hızlı bir ivmeyle artması gerektiğini düşünüyor ve kadın girişimcilerimizi desteklemeyi sürdürüyoruz” dedi. 

Başvuru süreci nasıl işliyor?

“Kadın Girişimcilere İlham Veren E-Ticaret Desteği” kampanyasına sipay.com.tr adresi üzerinden başvuruyu yapılabilirsiniz. Kampanya, yalnızca kadın girişimciler ve ortak çoğunluğu kadınlardan oluşan şirketleri kapsıyor. Kampanyadan yararlanmak için şirket kuruluşunun kampanyaya başvuru tarihinden maksimum 1 yıl önce olması gerekirken, henüz şirketini kurmamış kadın girişimciler de programa dahil olarak, şirketini kurduktan sonra kampanyadan faydalanabiliyor. Şirket banka hesabı olmayan girişimciler Sipay Sanal Kart ile ödeme alabiliyor.

Kerem

Geçmiş Makaleler

ChatGPT kullanırken yapılan en riskli hareketler

Yapay zekâ (AI) araçlarıyla ilgili tartışmalar yakın zamanda en çok öne çıkan konu haline geldi.…

7 saat önce

Çin’de satışa çıkan iPhone 15 Apple mağazası önünde kuyruk oluşturdu

Cuma günü Apple'ın Çin'in finans merkezi Şanghay'daki amiral mağazasında sıraya giren yüzden fazla müşteri, iPhone…

8 saat önce

Gaming İstanbul kapılarını açtı

Dünyanın en büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor etkinliğinden birisi olan Gaming İstanbul (GIST) 22…

8 saat önce

Hepsiburada üzerinden iPhone 15 Serisi ön siparişi rekor kırdı

Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 15 serisi, 22 Eylül tarihinde Hepsiburada'da ön siparişe sunulurken, gelen…

8 saat önce

iPhone 15 Pro’nun titanyum tasarımı dayanıksız çıktı

İlk iPhone 15 Pro düşürme testi, yeni yuvarlak kenarlı titanyum tasarımın daha az dayanıklı olduğunu…

10 saat önce

Yapay Zekâ ve güvenliğin bir araya gelişi hızlanıyor

Intel Innovation 2023'ün ikinci gününde Intel Teknolojiden Sorumlu Başkanı Greg Lavender, Intel'in geliştirici öncelikli, açık…

2 gün önce