Samsung’tan koronavirüsü uzak tutacak telefon kılıfı

Koronavirüs salgınıyla birlikte hijyenin önemi oldukça arttı. Klozetten bile pis olduğu düşünüldüğünde telefonların hijyenik olmasının hayati bir önemi bulunuyor. Bu durumun farkında olan Samsung ise özel bir telefon kılıfı geliştiriyor. Amaç ise kılıf üzerinde mikropların barınmaması…

Samsung, özel bir telefon kılıfı hazırlığında. Galaxy Note 20’nin tanıtılacağı dev etkinlikte ortaya çıkması beklenen bu hijyenik kılıfın üzeri antimikrobiyal kaplamadan oluşuyor. Bu sayede virüs partikülleri kılıf üzerinde tutunamıyor ve telefon temiz kalmış oluyor.

Gün içinde oldukça sık elimizin telefona gittiği düşünüldüğünde kılıfın veya telefonun kendisinin ne kadar kirli olabileceğini anlamak zor değil. Dolayısıyla Samsung’un bu kılıfı geliştirmesi oldukça mantıklı bir hareket olmuş. Ancak kılıfın hangi fiyattan satılacağı ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bugünden söylemek pek mümkün değil.

Daha önce de Xiaomi özel bir cihaz geliştirmiş ve özel bir kutunun içine konulan telefonları kısa bir sürede temizleyebiliyordu. Bakalım Samsung’un bu kılıfına ilgi nasıl olacak?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.