Samsung hızla kan kaybediyor!

Android ekosisteminde üreticilerin kaliteli ürünler üretmeye başlaması ve neredeyse her cihazda aynı işlemcinin kullanılması Samsung’un iki sene önceki tartışmasız iktidarını sarsmaya başladı. Önceki yıllara oranla pazar payında ciddi bir düşüş yaşayan Güney Koreli şirketin kan kaybı 2014 2. çeyrekte de devam etti.

IDC’nin son verilerine göre hala daha lider olsa da, bir yıl içerisinde %7 pazar payı kaybeden Samsung, akıllı telefon sektöründe %4 oranında küçüldü. Bu süre içerisinde şirketin ezeli rakibi Apple ise pazar payını %1 arttırdı. Apple’ın ardından gelen Çinli üreticiler Huawei ve Lenovo ise özellikle Uzakdoğu pazarında öne çıkan şirketler olduğundan dolayı en çok satan 3. ve 4. akıllı telefon üreticileri olmayı başardılar.

smartphone-1406724297

Geçtiğimiz günlerde rekor kar açıklayan LG, akıllı telefon sektöründe hızla büyümesini sürdürüyor. G3 ile geçtiğimiz senenin amiral gemisi G2’nin satışlarını geçmeyi düşünen şirket, bu amacına da oldukça yakın gibi gözüküyor. Şirketin pazar payı geçtiğimiz seneye göre neredeyse hiç oynamamasına rağmen Güney Koreli üretici 2,5 milyon yeni ünite sevkiyatı yapmayı başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.