Sabit hat numaranız ile WhatsApp’ı nasıl kullanabilirsiniz?

WhatsApp, tartışmasız dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Facebook’un sahip olduğu sosyal mesajlaşma uygulamaları, dünya genelinde 1,5 milyarlık bir kullanıcı tabanıyla, okyanuslarda arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmaktan, dağıtımın henüz başlangıç ​​aşamasında olan WhatsApp Payments aracılığıyla para gönderip almaya kadar her şey için kullanılıyor. ve haber güncellemelerini almaktan Business uygulamasında bilet rezervasyon güncellemelerini almaya kadar. Tek ihtiyacınız olan WhatsApp ile uyumlu bir akıllı telefon ve bir internet bağlantısı ve gitmekte fayda var.

 

Peki WhatsApp’ı kullanarak mesaj göndermek ve almak için sabit hat numaranızı da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Ne kadar şaşırtıcı görünse de, sabit hat numaranızı kullanarak mesaj göndermek ve almak için WhatsApp’ın özel bir sürümü kullanılabilir. Ve bu numarayla ilgili en iyi şey, istemiyorsanız cep telefonu numaranızı yabancılarla paylaşmak zorunda olmamanızdır.

 

Bu gizemin anahtarı , şirket tarafından geçen yıl Ocak ayında neredeyse kısa bir süre önce başlatılan iş merkezli uygulama olan WhatsApp Business’ta yatıyor . Emin değilseniz WhatsApp Business, küçük işletmelerin müşterilerine ulaşmalarına ve platformunu kullanarak sorularını yanıtlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan özel bir WhatsApp sürümüdür.

Basitçe söylemek gerekirse, sabit hattınız üzerinden WhatsApp’a erişmek için WhatsApp’ın İş uygulamasını kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, WhatsApp ile uyumlu bir akıllı telefon ve bir sabit hat (elbette çalışır durumda).

 

Bu temel gereksinimleri yerine getirdikten sonra yapmanız gereken tek şey şu adımları izlemektir:

 

– WhatsApp Business uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirin.

– Uygulamayı açın, şartlar ve koşulları kabul edin ve Devam seçeneğine dokunun.

– Şimdi, bir uyarı sizden ülke kodunuzu (+90) seçmenizi ve iletişim numaranızı girmenizi isteyecektir.

– Sabit hat numaranızı buraya girin. Sabit hat numaranızın başındaki ‘0’ı kaldırın.

– Uygulama, listelenen iletişim numaranıza bir OTP göndererek numarayı doğrulamaya çalışacaktır. Sabit hat olduğu için mesajı göremezsiniz. SMS ile doğrulama başarısız olana kadar bir dakika bekleyin.

– Sonraki WhatsApp, diğer Beni Ara seçeneğini gösterecektir. Ona dokunun.

– Artık sabit hattınızda WhatsApp’tan bir arama alacaksınız, burada otomatik bir ses 6 basamaklı doğrulama kodunuzu size söyleyecektir. Bunu dikkatlice not edin.

– Şimdi bu 6 basamaklı OPT’yi uygulamanıza girin. Bunu yapmak, numaranızı doğrulayacaktır.

– Doğrulama tamamlandıktan sonra, kurulum işlemini tamamlamak için profil resminizi, ayarlarınızı, Hakkında bölümünü kurabilirsiniz.

Kurulumu tamamladıktan sonra WhatsApp’ı sabit hattınızı kullanarak akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.