Rocket Games kuruldu: Oyun geliştiricilerin imdadına koşacak

Teknasyon ile Panteon şirketleri bir araya geldi, Rocket Games’i kurdu. Bu şirketin kurulmasındaki en büyük amaç ise oyun geliştiricilerine destek olmak ve onlara daha fazla imkan sağlamak. Fiziksel bir ofisi de bulunacak olan yeni şirketin ekipleri İstanbul Maslak’ta ve Ankara ODTÜ Teknokent’teki ofislerde olacak.

Hyper-casual kategorisindeki oyunlar son yıllarda ciddi bir ivme ile büyümeye devam ediyor ve yüksek cirolara ulaşıyor. Bu başarı elbette tesadüf değil; pazarlama, tecrübe ve finansman ihtiyacı gerektiriyor. Bu sebeple de Rocket Games, geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli olanaklar sunuyor.

Şimdiye kadar uygulamaları dünya çapında 1.5 milyardan fazla indirilen Teknasyon’un dijital pazarlama gücünden faydalanacak olan Rocket Games, geliştiricilere oyun başı 10.000.000 dolara kadar pazarlama desteği sunacak. Buna ek olarak, Panteon’un 8 yıllık mobil oyun geliştirme tecrübesi, oyunların fikir aşamasından global yayınlanmasına kadar olan sürecin tamamında yapacağı mentorluk çerçevesinde oyun geliştiricilere aktarılacak.

Rocket Games’i kurmadan önce 20’den fazla yerli oyun stüdyosu ile görüşmeler yapan ekip, sektörün yayıncılık ihtiyaçlarını ve problemlerini belirleyerek şirketin stratejisini tamamen bu analizin sonuçlarına göre oluşturmuştur.

Panteon’un kurucusu, ayrıca Rocket Games’in de CEO’luk görevini üstlenecek olan Ufuk Şahin, “Rocket, hem geliştirici hem yayıncı kültürüne aynı anda sahip olan bir şirket. Bu sayede geliştiricilerin problemlerine çözüm bulurken bir yandan da çok büyük finansal başarılar yaratabilecek.” mesajını paylaşıyor.

Geliştiricilere pazar araştırması, mentorluk, teknik destek, finansman, pazarlama, ve monetizasyon konularında destek verecek olan Rocket Games, ayrıca tamamen şeffaf bir şekilde gerçek zamanlı olarak bütün verilerini takip edebilecekleri bir platform da sağlayacak.

Rocket Games, yayınladığı oyunlarda maksimum karlılık gayesi ile hareket edecek ve kullandığı farklı pazarlama yaklaşımı ile geliştiriciler için esnek KPI gereksinimi yapısı sunacak. Bu yaklaşımın bir yandan hit oyunları listenin tepesine taşırken bir yandan da belirli bir başarı eşiğini aşabilecek ve geliştiricilere nakit akışı sağlayacak projelerin gözden kaçmasının önüne geçeceği öngörülüyor.

Teknasyon kurucu ortağı Burak Sağlık ise “Teknasyon ve Panteon olarak başarıya giden yolun nasıl bir süreç olduğunu öğrendik. Bu tecrübelerimizi diğer oyun geliştiricileri ile paylaşmak için Rocket Games’i kurduk. Oyun geliştiricilerinin hangi problemlerle karşılaştıklarını biliyoruz, biz de bu problemlerle karşılaştık ve nasıl aşılacağı ile ilgili çözümler sunuyoruz. Rocket Games’in hem tecrübesi hem de güçlü finansal yapısı ile oyun sektörüne çok katkı sağlayacağına inanıyorum.” diyerek görüşlerini dile getiriyor.

 Rocket Games’in ekipleri İstanbul Maslak’ta ve Ankara ODTÜ Teknokent’teki ofislerde bulunacak ve geliştiricilerle hem online hem de yüz yüze iletişim kuracak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.