Razer Kraken Mercury oyuncu kulaklığı incelemesi

Oyuncuların yakından tanıdığı dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Razer, gelişmiş oyuncu ekipmanlarıyla dünya genelinde milyonlarca insana ulaşıyor. Türkiye’de de satışa sunulan bu ürünlerden biri de Kraken ismini taşıyor. Bir süredir kullandığım bu oyuncu kulaklığıyla ilgili deneyimlerimi bu yazıda sizlerle paylaşıyorum.

Oyuncular için sadece güçlü bir bilgisayar, bir donanım yeterli değildir. Bu güçlü sisteme mutlaka tamamlayıcı ekipmanların da dahil edilmesi gerekiyor. Özellikle de kendilerini sıkı bir oyuncu olarak gören ve oyun atmosferini doya doya yaşamak isteyenlerin kulaklıktan mouse’a, klavyeden diğer tüm oyun aksesuarlarına daha dikkatle baktıklarına şüphe yok.

Kraken, renk seçenekleri bakımından da zengin. Mercury modeli de oldukça hoş.

Uzun yıllar Razer’ın kablosuz Thresher 7.1 kulak üstü oyuncu kulaklığını kullandım ve yıpranan köpüklerini saymazsak gerçekten de oldukça memnunum. Şimdi de Kraken serisinde yer alan Mercury isimli bu kulaklığı deneyimleme şansı buldum. Kablolu olarak gelen bu kulaklık, Discord sertifikalı olduğundan sıkı oyuncuların bir yandan oyun oynarken, öte yandan Discord ile iletişimde sorunsuz bir şekilde kalmaları da mümkün oluyor.

Oyunların gerçek tadını alabilmek için iyi bir kulaklığın hayatı bir önemi var. 7.1 Surround ses yazılımı ile donatılan ve oyundaki sesi oldukça gerçekçi bir kıvamda kulaklara ulaştıran Kraken Mercury, silahlı çatışmaya girdiğinizde sesin nereden geldiğini anında anlayarak zorlu mücadelelerden daha kolay bir şekilde çıkmanızı sağlayacak.

Elbette bu işin esprisi. Ancak gerçekten de surround ses desteğinin bulunması, oyun deneyimini fazlasıyla iyileştiriyor.

Ses kalitesi oldukça yüksek seviyede ve derin & güçlü baslar eşliğinde kulaklığı kullanırken size sadece oyunun keyfini çıkarmak kalıyor. Bugüne kadar kulaklıklarla pek ilgilenmeyip hoparlör üzerinden oyun oynadıysanız gerçekten çok şey kaçırıyorsunuz. Bu dipnotu da eklemeden geçmeyeyim.

Öyle ki, arkanızdan sinsice gelen ve tıkırtıları dahi duyarken atmosferi çok daha gerçekçi yaşıyorsunuz. Yani ses ayrıntısı söz konusu olduğunda Kraken Mercury boyundan büyük işler yapıyor.

Tasarım tarafında da Razer ergonomisini bu kulaklıkta da görüyoruz. Kafa bandı dolgusunu biraz daha geliştiren Razer, uzun saatler boyu bu kulaklığı taksanız da sizi rahatsız etmeyen bir ergonomi sağlamış. Kafaya uygulanan baskının azaltılmasıyla uzun süreli bir rahat kullanım mümkün olmuş.

Kulak yastıkları da sıradan değil. Uzun saatler kulaklığı kulağınızdan çıkarmadığınızda oluşan ısıyı tahmin edersiniz. Oldukça rahatsız edici. Razer ise bu kulaklık modellerinde kulak yastıklarını elden geçirmiş ve ısı oluşumunu engellemek adına içi jelle doldurulmuş ve yastıkların daha serin kalmasını sağlayan bir tasarım ortaya çıkarmış.
Yumuşak kumaş ve deri kombinasyonu da bu tasarıma eşlik ettiğinden hem kulaklık uzun süreli kullanımlarda sizi rahatsız etmiyor, hem de ses yalıtımını da sağlayan bu yapı oyuna daha kolay bir şekilde odaklanmanıza yardımcı oluyor.

Kulaklığın önemli bir parçası olan mikrofon da işini iyi yapıyor. Arkaplan gürültüsünü bastıran ve Discord dahil iletişim araçlarında konuşurken sesinizi daha net bir şekilde karşı tarafa iletmenizi sağlayan bir teknoloji kullanılmış.

Sonuç itibariyle Razer Kraken, oyuncuların bir kulaklıktan beklediğini fazlasıyla veren ve uygun fiyatlarla Türkiye’de satılan bir model. Şu sıra kulaklık arayışınız varsa Razer’ın bu ürünü de mutlaka seçeneklerinizin arasında olmalı.

Önemli bir hatırlatma da yapalım. Razer ürünleri artık Bilkom güvencesiyle Türkiye’de. Razer’ın yüksek performanslı premium oyuncu ekipmanları, Bilkom’un yaygın satış ağı, etkin lojistik ve satış sonrası hizmetleriyle Türkiye’deki tüketicilere ulaşıyor.

Ayrıca Razer’ın oyuncu koltukları ve yayın ekipmanlarını içeren geniş ürün yelpazesi de “Bilkom Güvencesi” ile online ve fiziksel satış noktalarından satışa sunulmuş durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.