Razer Barracuda Pro inceleme

Oyuncuların yakından tanıdığı ve dünya genelinde geniş yelpazede pek çok ürünü bulunan Razer, özellikle kulaklıklar söz konusu olduğunda gelişmiş çözümleriyle dikkat çekiyor. Bu yazımızda teknoloji devinin yeni kablosuz kulak üstü kulaklık modeli olan Barracuda Pro’yu yakından inceliyoruz.

Kulaklık kullanımında kaliteye öncelik verirken elbette ergonomisine ve dolayısıyla sunduğu uzun süreli rahatlığa da bakıyoruz. Bu kapsamda öne çıkan Razer Barracuda Pro kullanıcıların hem ses kalitesinden ödün vermemesini sağlıyor hem de evde veya sokakta nerede olursa olsun uzun süreler sorunsuz bir şekilde kulaklıklarını kullanabilmesini sağlıyor. Diğer bir deyişle Barracuda Pro hem izolasyonu başarılı bir şekilde sağlayarak gürültüyü bastırıyor hem de bunu yaparken konfordan da ödün vermiyor.

Yaklaşık 340 gram ağırlığında olan kulaklık, hem tasarım hem teknolojisiyle üst sınıf bir ürün. Peluş suni deri hafızalı köpük yastıklarıyla konfor sağlayan Barracuda Pro, Type-C yuvası üzerinden bağlantı desteği sunuyor.

Razer Barracuda Pro sadece oyunculara değil, günlük hayatta kulaklığını yanından ayırmak istemeyenlere de hitap eden yeni bir eğlence çözümü. Hem evde oyun oynamak hem de hareket halindeyken mobil eğlence için tasarlanan bu kablosuz hibrit kulaklık, şimdiye kadarki Razer’ın en ileri teknolojisiyle en üst düzey ses deneyimini sahneye çıkarıyor. Akıllı çift kablosuz tasarımla desteklenen bu ürünle evde yüksek performanslı oyun deneyimi ile sokaklarda sorunsuz mobil kullanım arasında rahatça geçiş yapmak mümkün.

Az önce bahsettiğim gibi izolasyon noktasında başarılı bir ürün kullanıyoruz. Ve bunu ANC yani Aktif Gürültü Engelleme teknolojisiyle de harmanladığında ortaya gelişmiş bir çözüm çıkıyor. Barracuda Pro, kalabalık bir ortam olsun ya da kütüphane gibi sessiz bir yer olsun fark etmeksizin kullanıcıya her ortamda kesintisiz ses deneyimi sunarken maksimum odaklanma gerektiren oyun mücadeleleri için sıkı bir ekip arkadaşı oluyor. Bunun dışında dış dünyadaki dikkat dağıtıcı diğer bütün sesleri de başarılı bir şekilde bastıran Barracuda Pro, açık havada müziğin keyfini çıkarmak isteyenler için de tercih edilebilecek bir ürün.

Barracuda Pro, sesi hem doğal hem de güçlü bir şekilde kulaklara ulaştırıyor. Akustiğini yükseltmek için organik yapıdaki yeni TriForce tasarımıyla dikkat çeken ürün, belirgin netlik ve derin, etkili bas üretimi için de azaltılmış distorsiyona sahip.

Kulaklık sevdiğim bir başka yönü de aynı anda iki cihaza bağlanabilmesi ve daha da önemlisi iki cihaz arasında sorunsuz geçişi mümkün kılması. Razer SmartSwitch Dual Wireless teknolojisini kullanan Barracuda Pro’nun bu özelliği sayesinde kullanıcılar oyun oynarken gelen aramalara cevap verebildiği gibi, oyuna tekrar geri dönmek istediklerinde de kolayca kaldığı yerden devam edebiliyor. Diğer bir deyişle tüm bu geçişleri yaparken ayrıca bir uğraş vermiyorsunuz ve bu açıdan Razer, kullanıcısına büyük bir esneklik sağlamış. Aksi halde cihazlar arasında eşleştirmeyi kaldırıp tekrardan eşleştirme yapmak zorunda kalmak gerçekten de çok sıkıcı olurdu.

Kulaklığın öne çıkan bir diğer özelliği de yüksek hızlı oyun performansı ve mobil uyumlu Bluetooth rahatlığı için hem Razer HyperSpeed Wireless (2.4GHz) hem de Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojilerini destekliyor olması. Bu da kesintisiz, akıcı bir kullanıcı deneyimi anlamına geliyor.

Barracuda Pro, pek çok farklı senaryoda kullanılabiliyor ve niş bir kullanıcı kitlesine hitap etmiyor. Bu açıdan geniş kitlelere hitap eden ürünün sunduğu teknolojiler de daha kapsayıcı elbette. En yüksek vokal alımı için ince ayarlanmış çift bütünleşmiş hüzmelemeli gürültü önleyici mikrofonları ile dikkat çeken kulaklık, böylece kristal netliğinde ses iletişimi sağlayabiliyor.

Razer’ın diğer ürünlerini de kullanabildiğiniz ve ücretsiz olarak iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Razer Audio App üzerinden seçilebilen üç seviyeli aktif gürültü bastırma ile Barracuda Pro’da bulunan yeni Razer TriForce Bio-Cellulose 50mm sürücüler, zengin, doğal ve ayrıntılı bir ses ortamı sunuyor. Bu nokta elbette önemli. Kulaklığın performansını kendinize en uygun şekilde optimize etmek istiyorsanız mutlaka bu uygulamaya girip ayarlara göz atmanızda sonsuz fayda var.

Ses kalitesinden ödün vermeme noktasında iyi iş çıkaran Barracuda Pro ultra düşük bozulma, gelişmiş sinyal-gürültü oranı, daha büyük bir dinamik aralığın yanında müzik severler için daha iyi güç çıkışı, daha fazla ayrıntı ve netlik sağlamak için kendi dahili birinci sınıf THX Akromatik Ses Amplifikatörünü de kullanıyor.

THX Spatial Audioyani THX Uzlamsal Ses desteğine de sahip olan bu kulaklıklar oyun oynarken oyunun atmosferine daha fazla girmenize olanak verirken, bu da oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. Öte yandan müzik dinlerken ya da film izlerken de yine iyi sonuç aldığınızı net bir şekilde söyleyebilirim.

Sonuç itibariyle Barracuda Pro, iyi bir hibrit kulalık. Bilkom Güvencesiyle Türkiye’de de satışı olan ürün, sadece oyun için değil günlük rutininizde de size eşlik edebilecek düzeyde gelişmiş bir çözüm.

Razer Barracuda Pro Teknik Özellikleri:

Razer SmartSwitch Dual Wireless (2.4GHz ve BT)

Hibrit Aktif Gürültü Önleme (ANC) Teknolojisi

Razer TriForce Bio-Cellulose 50mm Sürücüler

THX Achromatic Audio Amplifier (THX Renksiz Ses Amplifikatörü- THX AAA™)

THX Spatial Audio (THX Uzlamsal Ses)

Çift Entegre Gürültü Önleyici Mikrofon

Peluş Suni Deri Hafızalı Köpük Yastıklar

Ağırlık: 340g

Pil ömrü: 40 saat

USB-C Şarj

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.