PS3 sahiplerine kötü haber: Oyun indiremeyeceksiniz

Sony, PlayStation Store’u 2 Temmuz 2021’de PlayStation 3’te ve 27 Ağustos 2021’de PlayStation Vita cihazlarında kapatıyor. Ayrıca PSP (PlayStation Portable) için kalan satın alma işlevi de 2 Temmuz 2021’de kullanımdan kaldırılacak. 

Bunun sizin için anlamı ne?

Artık oyunlar ve video içerikleri dahil olmak üzere PS3, PS Vita ve PSP dijital içerikleri satın alamazsınız.

Ayrıca artık PS3, PS Vita ve PSP’deki oyunlar aracılığıyla oyun içi alışveriş yapamayacaksınız.

PSP mağazası 2016’da daha önce kapatılmış olsa da, kalan PSP satın alma işlevi (örn. oyun içi satın alımlar) artık tamamen kullanımdan kaldırılacaktır.

Sahip olduğunuz içerikler ne olacak?

• Oyunlar ve video içerikleri dahil olmak üzere sahip olduğunuz PS3, PS Vita ve PSP içeriklerini indirmeye devam edebileceksiniz.
• İlgili cihazdaki İndirme Listesine erişerek sahip olduğunuz içeriği PS3, PS Vita veya PSP’nize indirebilirsiniz.
• Bir PS3/PS Vita çapraz satın alma paketi satın aldıysanız ve yalnızca PS3 veya PS Vita sürümünü indirdiyseniz, PlayStation Store’un kapatılmasından önce ilgili cihaza indirmeniz gerekir.
• Sahip olduğunuz video içeriği, Videolarım uygulaması aracılığıyla PS3, PS4 veya PS5’te veya PlayStation Video uygulaması aracılığıyla mobil cihazlarda yayınlanabilir.
• Hizmetin bir üyesi olarak kaldığınız süre boyunca PlayStation Plus üzerinden hak talebinde bulunduğunuz oyunları yeniden indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Peki ya para puan kodları, cüzdan bakiyeleri ve çapraz satın alma içerikleri ne olacak?

• PlayStation Store ve bu cihazlar için satın alma işlevlerini kapattıktan sonra PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında oyun ve PlayStation Plus para puan kodlarını kullanabileceksiniz.
• PlayStation Store kapandıktan sonra PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında PSN cüzdan bakiyesi para puan kodlarını (örn. hediye kartları) kullanamazsınız ve bu cihazlar için satın alma işlevi kapanır.
• PSN cüzdan bakiyeniz PSN hesabınızda kalır ancak cüzdan paranızı yalnızca web, PlayStation®App veya PS4 ve PS5 konsollarındaki PlayStation Store’dan PS4 ve PS5 ürünlerini satın almak için kullanabileceksiniz.
• Web, PlayStation App veya PS4 ve PS5 konsollarında PlayStation™Store üzerinden çapraz satın alma içeriklerini satın alabilir ve hem PS4 sürümüne hem de PS3/PS Vita/PSP sürümlerine erişebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.