Kategoriler: Girişim Dünyası

Pointship, Startup Wise Guys’dan yatırım aldı

Kullanıcılarının sahip olduğu her türlü ödül ve puanların son kullanım süreleri geçmeden değerlendirmesini sağlayan yeni nesil dijital varlık pazaryeri Pointship, Startup Wise Guys’dan yatırım aldı. Pointship, aldığı bu yatırımı ürün geliştirme ve yeni pazarlara açılmada kullanacak.

Mil ve puanlar, oyun kredileri, etkinlik biletleri, otel ödülleri gibi kullanılmayan ödül ve avantajları NFT’lere dönüştüren ve token’larla üyeler arasında alınıp satılmasına aracılık eden Estonya merkezli girişim Pointship, yeni bir yatırıma imza attı. Ocak 2021 yılında beta versiyonu ile hayata geçen ve şu anda dünya genelinde 25.000’i aşkın üyesi bulunan Pointship, Startup Wise Guys’dan aldığı yatırımla ekibini genişleterek yeni ülke pazarlarına girmeyi hedefliyor. Pointship bu yatırımı, uygulamada sunulan özellikleri geliştirme ve çoğaltmanın yanı sıra pazarlama faaliyetlerini Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu gibi bölgeler başta olmak üzere uluslararası alanda artırmak için kullanacak.

Çakmak: “Her türlü ödül ve değerin paylaşılabilir olmasını hedefliyoruz”

Aldıkları yatırıma ilişkin değerlendirmede bulunan Pointship Kurucu Ortağı ve CEO’su Egemen Çakmak, şunları söyledi: “Tüketiciler kurumlardan edindikleri ödül ve puanları süreleri geçmeden kullanmayı unutabiliyorlar veya o an için lazım olmadığından kullanmayabiliyorlar. Oysa bunların hepsi edinilmiş dijital varlıklar. Dolayısıyla bunların korunması ve istenildiği takdirde dönüştürülebilmesi ihtiyacı vardı. Buradan hareketle kullanılmayan ödül ve puanların tek bir çatıda toplanıp güvenli şekilde saklandığı, kullanıcılar arasında alınıp satılabildiği dijital varlık pazaryeri olan Pointship doğdu. Her geçen gün gelişerek büyüyen girişimimiz, Startup Wise Guys’dan ilk kurumsal yatırımını aldığı için mutluyuz. Platformumuzun üzerinden her türlü ödül ve değerin paylaşılabilir olmasını hedefliyoruz.”

Ünsal: “Oyun endüstrisine girmeyi hedefliyoruz”  

Pointship Kurucu Ortağı Merter Ünsal ise “Oluşturduğumuz bu platformun birçok tüketiciye çözüm olduğuna inanıyoruz. Aldığımız bu yatırım da doğru yolda olduğumuza ve uygulamamızın yüksek potansiyeline işaret ediyor. Startup Wise Guys gibi Avrupa’daki çok önemli bir FinTech hızlandırma programına seçilmiş olmak mutluluk verici. Startup Wise Guys’ın yapmış olduğu yatırım dışında network’ü ve sağlayacağı faydalar bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Yatırım ile ürün geliştirme sürecimizi hızlandırıp oyun endüstrisinde büyüyerek dijital platform oyuncularının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Önür: “Mentorluk desteği ve geniş networkümüzle de girişimleri destekliyoruz”

2012 yılında Estonya’da kurulan Doğu Avrupa’nın lider yatırım fonu Startup Wise Guys’ın Partneri Günce Önür, yaptıkları yatırımla ilgili şunları aktardı: “Startup Wise Guys olarak yenilikçi çözümler sunarak tüketicilerin ihtiyaçlarına çözüm üreten FinTech girişimlerini desteklemek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda para kavramına yeni bir soluk getiren Pointship’in, bütün dünyanın enflasyon gerçeğiyle yüzleştiği bu dönemde kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Startup Wise Guys olarak girişimlere sunduğumuz değerin sadece yatırımlarımız olmadığının; alanında uzman kişiler tarafından mentorluk desteği ve geniş network ağımız gibi desteklerimizin de olduğunun altını çizmek isterim.”

Kerem

Geçmiş Makaleler

Huawei Watch Buds Huawei Online Mağaza’da satışa çıktı

Gördüğü yüksek talep nedeniyle Huawei Online Mağaza’da stokları yenilenen HUAWEI Watch Buds tekrar satışa sunuldu.…

4 saat önce

Siber suçlular Silikon Vadisi Bankası iflasından faydalanıyorlar

Siber suçlular, SVB (Silikon Vadisi Bankası) iflasından kendi amaçları için faydalanmaya başladılar. Böyle büyük olaylar…

7 saat önce

Bilim insanlarını büyüleyen üç ‘ölümsüz’ canlı

İnsanların ebedi gençliğe olan hayranlığı mitolojiden bilimkurguya kadar uzanıyor. Bilim insanları, dünyada yaşlanmayı engelleyebilen, hatta…

7 saat önce

Yasak kararıyla mücadele eden TikTok CEO’su Shou Zi Chew kim?

Küresel olarak Çin'le bağlantısı hakkında şüphelerin artması ve ABD'de yasaklanmasının gündeme gelmesiyle, gözler TikTok'un CEO'su…

7 saat önce

Çin’de yüksek teknoloji yatırımları 2 ayda yüzde 15 arttı

Çin’de yüksek teknoloji endüstrisine yapılan yatırım, yılın ilk iki ayında hızla büyüdü. Çin Ulusal İstatistikler…

8 saat önce

Çin yapay zeka ve akıllı araçlara odaklanacak

Çin'in yapa zeka teknolojisi ve akıllı araçlara olan ilgisini artarken, ülke otomotiv sektöründe daha fazla…

9 saat önce