PlayStation 5 ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olacak?

Sony’nin uzun yıllardır dört gözle beklenen yeni oyun canavarı PlayStation 5 için geri sayım sürüyor. Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden gerçekleştirilen dev etkinlikte render görüntüleri yayınlanan PS5 için kullanıcıların aklında iki soru var: PS5 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak? İşte PlayStation 5 ile ilgili merak edilen her şey…

Sony, uzun yıllar sonra PlayStation 4 Pro’yu geride bırakmaya hazırlanıyor. Son olarak The Last of Us Part 2’nin satışa sunulmasıyla birlikte tekrar gündeme gelen PS4, yerini PS5’e bırakacak. Şirket, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde YouTube ve Twitch kanalları üzerinden gerçekleştirdiği etkinlikte PS5’in görüntülerini paylaşırken, konsolun henüz üretilmeye başlanmadığı dikkat çekti. Çünkü paylaşılan görüntülerin render görüntü olduğu dikkat çekiyor. Yani henüz konsept görüntülerden söz ediyoruz. Ancak final çizimleri olduğunu da söylemek gerekiyor.

Etkinlikte DualSense dahil diğer PS5 aksesuarlarını da ilk kez gördük. Beraberinde bazı PS5 oyunlarını da yine ilk kez izleme şansı bulduk. Peki Sony PS5 ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olacak?

Sony’e yakın kaynaklardan biri olan ve doğru tahminleriyle sektörün yakından takip ettiği IronManPS5 Twitter hesabı, yaptığı son paylaşımda PS5’i çıkış tarihini netleştirdi: 20 Kasım! Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde bu tarihte satışa sunulması beklenen PS5’in bir hafta öncesinde de Japonya’da satışa çıkması bekleniyor.

PS5 ile ilgili mera edilen bir diğer nokta ise PS5 fiyatı… Bu konuda da önemli bir paylaşımda bulunan IronManPS5, PS5’in 499 eurodan başlayan fiyatlarla satılacağını, disk sürücüsü bulunmayan sürümünü almak isteyenlerin ise 100 dolar daha az ödeme yapacağını kaydetti.

PS5 aksesuarlarının fiyatlarını da paylaşmayı ihmal etmeyen IronManPS5, DualSense’in 59 dolardan satılacağını, en pahalı aksesuarın ise 160 dolara satılması beklenen Pulse 3D kablosuz kulaklık olacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.