PlayStation 4 Xbox One’ı öyle bir solladı ki…

Sony ve Microsoft arasındaki oyun konsolu rekabeti tüm hızıyla sürüyor. Rekabetin merkezinde ise yeni nesil konsollar PlayStation 4 ve Xbox One var. Her iki şirket de geçtiğimiz yıl yeni konsollarını art arda çıkararak kartlarını oynadı. Aradan geçen sürede çoğunlukla önde giden Sony, son dönemde arayı iyiden iyiye açmaya başladı.

Bugün 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Sony, 30 Haziran ile sonlanan 3 aylık dönemde toplam 3,5 milyon PS satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu satış rakamına şirketin iki oyun konsolu PS3 ve PS4 dahil olsa da, ağırlığın PS4’ten yana olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde çeyrek sonuçlarını açıklayan Microsoft ise toplamda 1,1 milyon Xbox satışına imza attığını açıklamıştı. Sony’de olduğu gibi bu rakama da şirketin satıştaki iki konsolu Xbox One ve Xbox 360 satışları dahildi.

Elde edilen sonuçlar konsol modellerine eşit olarak dağıtıldığında, PS4’ün Xbox One’a büyük bir fark attığı söylenebilir. Sonuçlar Xbox One lehine değerlendirilse bile, PS4’ün açık ara önde olduğu görülüyor. Basit bir hesapla, Microsoft’un 1,1 millyonluk Xbox satışının yüzde 80’inin Xbox One olduğu, Sony’nin 3.5 milyonluk PS satışının ise sadece yarısının PS4 olduğunu düşünülse bile, PS4 rakibi Xbox One’ı ikiye katlıyor. Bakalım Xbox One önümüzdeki dönemde arayı kapatabilecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.