Paint 3D’de çıkartmalar ve metin nasıl kullanılır

Paint 3D, resminiz için çıkartmalar kullanmak istediğinizde çeşitli seçeneklere sahiptir. Sadece birkaç ayarlamayla, tuval veya modelinizde anında görünmesini sağlamak için eğlenceli şekiller, çıkartmalar ve dokular damgalayabilirsiniz .

Paint 3D’de bulunan metin aracı da kullanımı gerçekten çok kolay. Kalın veya alt çizgi gibi tüm standart metin özelleştirmelerini yapabilir, rengi değiştirebilir veya büyük / küçük metinler oluşturabilirken, Paint 3D ayrıca görüntüden dışarı çıkabilen 3 boyutlu metinler oluşturmanıza veya hatta doğrudan 3B nesneler ekleyebilirsiniz.

Paint 3D Çıkartmalar Ekleme

Paint 3D’deki çıkartmalar, üst kısımdaki Çıkartmalar menüsünde bulunur. Bunu seçtiğinizde, programın sağ tarafında yeni bir menü görünecektir.

Boya 3D çıkartmalar, çizgiler, eğriler, kareler, yıldızlar ve daha fazlası gibi şekiller biçiminde gelir; bulut, girdap, gökkuşağı ve yüz özellikleri gibi geleneksel çıkartmalar; ve yüzey dokuları. Ayrıca kendi çıkartmalarınızı bir görüntüden de yapabilirsiniz.

2D tuvalin yanı sıra 3D modellere de etiketler eklenebilir ve işlem her ikisi için de aynıdır.

Yukarıdaki kategorilerden herhangi birinden bir etikete tıklayın veya dokunun ve ardından yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi seçim kutusuna erişmek için doğrudan tuval üzerine çizin.

Buradan, etiketi yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilirsiniz, ancak kutunun sağ tarafındaki damga düğmesine basana kadar sonuçlandırılmaz.

Damgalamadan önce 3D Yap düğmesine tıklar veya dokununsa, şekil, etiket veya doku 2B tuvaline yapışmaz, bunun yerine diğer 3B nesneler gibi süzülür.

Paint 3D Metin Ekleme

Üst menüdeki Metin simgesinden erişilen metin aracı, Paint 3D’de 2D ve 3D metinleri yapabileceğiniz yerdir.

Metin araçlarından birini seçtikten sonra, yazabileceğiniz bir metin kutusunu açmak için tuvalin herhangi bir yerine tıklayıp sürükleyin. Sağdaki metin seçenekleri, kutu içindeki metin türünü, boyutunu, rengini, hizalamayı ve daha fazlasını değiştirebilmenizi sağlar. .

2B metin aracı, metnin arkasına anında renk katmak için arka plan dolgu rengi eklemenize de olanak tanır.

Metni döndürmek ve metnin nerede akabileceğini özelleştirmek için kutunun boyutunu ve konumunu ayarlamak için seçim kutusunu kullanın. 3B metin kullanıyorsanız, diğer 3B nesnelerin arkası veya önünde olduğu gibi 3B şekilde de konumlandırabilirsiniz.

2B ve 3B metinle, değişiklikleri kaydetmek için seçim kutusunun dışını tıklayın.

Not: Metnin boyutu, türü, stili ve rengi, karakter bazında değiştirilebilir. Bu, yalnızca o seçimin değişmesi için bir kelimenin bir bölümünü vurgulayabileceğiniz anlamına gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.