Oyun dünyasının ödüllerinin dağıtılacağı tarih belli oldu!

Bildiğiniz üzere her sene olduğu gibi bu sene de The Game Awards ödülleri verilecek. Oyun dünyasının en iyilerinin seçildiği bu ödüllerin bu sene düzenleneceği tarih açıklandı!

Oyun sektörü günden güne gelişmeye devam ediyor. Büyük yatırımların bulunduğu sektörün aynı zamanda birden fazla dalı da bulunuyor. Bir taraftan e-spor olarak gelişen sektör bir taraftan ise sanatsal olarak da kendini geliştiriyor. Hal böyle olunca oyun ödüllerini kazanmakta önemli oluyor. Çünkü oyun ödüllerini kazandığınızda, oyuncuların gözünde diğer oyunlarınız için bir artı kazanıyorsunuz. Birçok oyun ödülü düzenleniyor.

Bu ödüllerin en büyüklerinden biri olan The Game Awards ise iki senedir online olarak düzenleniyordu. Şimdi ise açıklanan bilgilere göre The Game Awards bu sene etkinlik olarak yapılacak. Organizasyonun kurucusu olan Geoff Keighley, yaptığı açıklamada etkinliğin 9 Aralık 2021 tarihinde Los Angeles’ta düzenleneceğini söyledi.

Organizasyonda geçtiğimiz yıl bir kesim tarafından aşırı sevilen, bir kesim tarafından da nefret edilen ve büyük tartışmalara sebep olan The Last of Us Part 2, 7 tane ödül almıştı. Neredeyse her alanda ödül aldığından dolayı da organizasyonda taraf tutulduğu iddiaları gündeme gelmişti. Bu olayların ardından şimdi ise organizasyonun eskisi kadar izlenip, izlenmeyeceği ise merak ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.