Otomatik Oynat videolar nasıl kapatılır?

Otomatik oynatma bazen çok rahatsız edici olabilir. Üstelik bazı platformlar otomatik oynatmanın sesinide açtı. Bu durum hem cihazınızın pilini azaltır, hemde mobil veri kullanıyorsanız ekstra ücret olarak tarifenize yansıyabilir. Bu durumdan dolayı Otomatik Oynatma’nın nasıl kapatıldığını anlattık.

Twitter

Otomatik oynatılan videoları Twitter.com’da veya mobil cihazlarda kapatabilirsiniz.

Twitter.com’da, sağ üstte profil fotoğrafınızı tıklayın ve Ayarlar ve gizlilik> Video Tweetleri’ni seçip Video otomatik oynatma’nın işaretini kaldırın. Twitter notları gibi, animasyonlar ve videolar hala Twitter Moments’da oynayacak, Twitter tweets koleksiyonu trend hikayeleri için derliyor.

IOS ve Android’de Ayarlar ve gizlilik> Veri Kullanımı> Video otomatik oynatmaya gidin ve Videoları Otomatik Olarak Oynat’ı seçimini iptal edin veya yalnızca Kablosuz bağlantıdayken otomatik oynatmayı seçin.

Facebook

Facebook’taki otomatik oynatma, görüntüleme sayısı anlamına gelir. Bu nedenle, şirketin bu özelliği devre dışı bırakması olası değildir.

Videolarınıza dokunana kadar videolarınızın sessiz kalmasını tercih ediyorsanız, Facebook.com’da Ayarlar> Videolar’a gidin ve ” Videolar Ses ile Başla” seçeneğini devre dışı bırakın. Bu seçeneği henüz göremeyebilirsiniz; Facebook, “yavaşça daha fazla insana getiriyoruz” diyor.

Aynı menüde, otomatik oynatılan videoları  Otomatik Oynatma Videoları> Kapalı seçeneğinden de tamamen kapatabilirsiniz.

IOS’ta üç çizgi simgesi Ayarlar> Hesap Ayarları> Videolar ve Fotoğraflar> Otomatik Oynat seçeneğini belirleyin ve videoların hücresel ve Wi-Fi kullanırken, yalnızca Wi-Fi kullanırken veya hiç oynatılmasını isteyip istemediğinizi seçin. Android’de, Facebook uygulamasında  üç çizgi simgesini seçin, Uygulama Ayarları> Video Otomatik Oynat seçeneğinden istediğiniz ayarı yapın.

Instagram

Instagram otomatik oynatmayı tamamen devre dışı bırakma seçeneğini sunmuyor. Ancak, her ay sınırlı bant genişliği olan kullanıcılar için daha az veri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Cep telefonunuzda profilinize gidin, sağ üstte Dişli (iOS) veya üç çizgi (Android) simgesini seçin, Hücresel Veri Kullanımı’nı seçin ve Daha Az Veri Kullan’ı seçin.

Instagram açtığınızda, otomatik oynatılan videolardaki ses kapalıdır. Ancak bir video için sese dokunursanız, beslemenizdeki diğer her video da ekranınıza tekrar dokunana kadar ses çıkarır. Bir Instagram oturumunu kapattığınızda, uygulama bir dahaki açışınıza kadar uygulama sessiz kalır.

YouTube

Bir YouTube videosunu izlediniz ve başka bir sekmeye geçiyorsunuz, ancak duyduğunuz ses nedir? Başka bir video. Devre dışı bırakmak için, ekranınızın sağ üst kısmındaki Yukarı İleri’ye bakın. Bir kaydırıcı göreceksiniz. Mavi renkteyse ve bir onay işareti varsa, bu otomatik oynatmanın açık olduğu anlamına gelir. Kapatmak için sola kaydırın. Mobil cihazda, videonuzun altındaki aynı istemi dikey görünümde arayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.