Netflix üyeliği nasıl iptal edilir? Netflix hesabı nasıl silinir?

Netflix şu anda en popüler video akışı hizmetleri arasında yer alıyor. Geniş bir film ve dizi koleksiyonuna sahip. Yine de Netflix hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra Netflix, bilgilerinizi önümüzdeki 10 ay boyunca dosyalarında tutacaktır. Bu kılavuzda, Netflix Hesabını Silme veya Devre Dışı Bırakma işlemlerini adım adım paylaşacağız.

Netflix Aboneliği Sonlandırma

Üyeliğinizi sonlandırmak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

  1. Web tarayıcısını açın.
  2. Tarayıcı çubuğuna netflix.com adresine girin ve enter tuşuna basın veya bağlantıyı tıklayın.
  3. Netflix hesabınızda oturum açın.
  4. İmlecinizi profil resminizin yanındaki aşağı dönük okun üzerine getirin.
  5. Açılır menüden Hesap‘ı tıklayın.
  6. Üyelik ve Faturalandırma altında, Üyeliği İptal Et düğmesini tıklayın.
  7. Netflix üyeliğinizin iptalini tamamlamak için mavi İptal düğmesini tıklayın.

Google Play veya iTunes üzerinden kaydolduysanız, aboneliğinizi iptal etmek için hizmetlerini gözden geçirmeniz gerekir. Netflix, geçerli fatura döneminin sonuna kadar  hesabınızı silemez.

Netflix Hesabınızı Silin

Hesabınızın 10 aylık süreç sona ermeden kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, tercih ettiğiniz e-posta web sitesini veya uygulamasını açmanız ve privacy@netflix.com adresine hesabınızı silmelerini isteyen bir mesaj göndermeniz gerekir.

Hesabınızı geçerli fatura döneminin bitiminden önce iptal ettiyseniz, hesabınızı silmeden önce sürenin dolmasını beklerler. Hemen silinmesini istiyorsanız, özellikle e-postanızda yapmalarını istemeniz gerekir.

Hangi Bilgileri Saklıyorlar?

Hesabınızı sildikten sonra Netflix bazı sınırlı bilgileri hala saklayacaktır. Bu bilgiler, akış hizmetini hangi cihazlarda kullandığınızı, hesabın bağlı olduğu e-posta adreslerini ve kullanılan ödeme yöntemlerini içerir.

Bu bilgiler, sahteciliği önleme sürecinin bir parçası olarak ve ayrıca muhasebe nedenleriyle saklanır ve sizinle iletişim kurmak veya ödeme yönteminize herhangi bir ödeme yapmak için kullanılamaz. Hizmetlerine abone olmaya karar vermeniz durumunda, bu bilgileri e-posta adresini ve ödeme yöntemini sizinle eşleştirmek için de kullanırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.