Netflix pin kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Dünyanın önde gelen online TV platformlarından Netflix, Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor. Kullanıcı kitlesini özellikle de pandemi süresince daha da artıran şirket, yüzlerce dizi ve film içeriğine sahip. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar Netflix pin hatası alıyor ve ‘pin kodunu giriniz’ şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşıyor. Peki Netflix pin kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Netflix, genel olarak sorunsuz bir platform olsa da, yer yer kullanıcı kaynaklı sorunlara sebebiyet verebiliyor. Bunlardan biri de bildiğiniz üzere ‘pin’ hatası. Kullanıcılar herhangi bir filmi veya diziyi izlemeye çalıştığında bazı durumlarda pin kodu talep ediliyor. Bunun sebebi ebeveyn ayarlarında gizli.

Ebeveyn kontron pin ayarı açık olduğunda sizden bazı içerikler için 4 haneli şifre istenir. Burada amaç çocukları sakıncalı içeriklerden pin kodu ile korumak. Eğer bu hatayı kendi kullanıcı hesabınızda alıyor ve Netflix pin kaldırma talebiniz varsa yapacağınız işlem gayet basit.

Öncelikle Netflix’teyken Hesap > Ebeveyn Kontrolleri > Yetişkinlik Düzeyine Göre Kısıtla ayarına girin. Sonra da burada yaş sınırı 18+ yapın. Böylece tüm Netflix içerikleri pin kodu sorulmadan karşınıza gelmeye başlayacak.

Çocuğunuz da sizin hesabınızı kullanıyorsa bu ayarı değiştirebilir ve sakıncalı içeriklerden çocuğunuzu koruyabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.