Netflix nedir? Netflix 2020 üyelik ücretleri nelerdir?

Netflix nedir?

Netflix, kullanıcıların internet üzerinden izleyebileceği popüler filmler, TV şovları ve belgeseller sunan bir çevrimiçi akış hizmetidir . 190 ülkede 100 milyondan fazla üyesi bulunmaktadır. Netflix çevrimiçi akış alanında önemli bir oyuncu olsa da, 1997’de başladığında, medya akışı için interneti kullanma fikri uzak bir rüyaydı. O zamanlar Netflix, posta siparişi VHS ve ardından DVD kiralamalarıyla tanınıyordu. Aylık ücret karşılığında bir katalogdan belirli sayıda film veya şov kiralayabilir ve 30 gün boyunca ücretsiz olarak kapınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. DVD ve Blu-ray kiralama hizmeti Amerika’da halen devam etmektedir.

Netflix’in içeriği nedir?

Netflix, sizi güldürecek veya ağlatacak 6.000 farklı başlığa sahiptir. Komedi, belgesel, suç TV dizisi, romantizm, bilimkurgu ve korku, gerçeklik ve aksiyon gibi çeşitli türlerde yeni, eski ve orijinal içeriklere sahiptir.

Netflix isteğe bağlı bir hizmettir ve canlı TV kanalları sağlamaz. Ama aşırı değerli spor dizileri ve filmler bulabilirsiniz.

Hangi cihazlar Netflix ile uyumludur?

İnternete bağlı olduğunuz sürece hemen hemen tüm cihazlar Netflix ile uyumludur. Çoğu cep telefonu, tablet, akıllı TV ve oyun konsolu Netflix uygulamasını indirmenize izin verir.

Ancak, planınıza bağlı olarak aynı anda yalnızca bir ila dört cihazda akış gerçekleştirebileceğinizi unutmayın. İşte aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç akış cihazı:

 • iPhone’lar ve iPad’ler
 • Android akıllı telefonlar ve tabletler
 • Windows akıllı telefonlar ve tabletler
 • Apple TV
 • Chromecast
 • Fire TV
 • Nvidia Shield
 • Roku TV
 • PS3 ve PS4
 • Xbox 360 ve Xbox One
 • Hisense, LG, Panasonic, Phillips, Samsung, Sanyo, Sharp, Sony ve Vizio gibi akıllı TV’ler
 • Funai, LG, Magnavox, Panasonic, Toshiba, Samsung, Phillips, Sharp ve Sony gibi Blu-ray oynatıcılar

Netflix’i  kullanırken akış için en az 3 Mbps internet bağlantısına ve HD kalitesi için 5 Mbps’ye sahip olmanız gerektiğini de belirtmeliyiz. Aynı anda iki akışınız varsa, HD kalitesi için 10 Mbps’ye ihtiyacınız olacaktır.

Netflix planları ve fiyatlandırma

Netflix planları, yalnızca hesabınızı paylaşabilecek kişi sayısını değil, video akış kalitenizi de kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Netflix planlarının her birinin maliyeti nedir ve 2020’deki üyelik seçenekleriniz tam olarak nelerdir?

Netflix Temel, Standart, Özel olmak üzere kullanıcılara üç farklı plan sunmaktadır.

Temel Plan para tasarrufu sağlayanlar için mükemmeldir, ancak içerikleri yüksek çözünürlükte (HD) izleyemezsiniz . Ayrıca, bir seferde yalnızca bir cihaz akışı sağlayabilirsiniz.

HD istiyorsanız ve bir oda arkadaşınızla veya diğer önemli arkadaşınızla bir hesap paylaşmayı planlıyorsanız, Standart Plan‘ı seçebilirsiniz.

Ancak tüm aile kendi Netflix filmini izlemek veya cihazlarında göstermek isterse, Özel Plan aileniz için idealdir.
Ayrıca, Netflix hesabınız beş profil oluşturmanıza izin verir. Bu nedenle, çocuğunuz için Çocuk Profili oluşturabilir, çocuklara özel içerikler izlemesini sağlayabilirsiniz.

Temel Plan – Fiyat: 17,99 TL / ay

Ne elde edersiniz: Temel Netflix planıyla, temel özellikleri elde edersiniz. Yalnız yaşayan sıradan bir medya tüketicisi için mükemmeldir. 17,99 TL fiyat etiketi, düzenli olarak HD olmadan, tek bir ekranda akış hizmetine erişmenizi sağlar.

Standart Plan – Fiyat: 29,99 TL / ay

Ne elde edersiniz: Standart Netflix planı, farklı odalarda aynı anda TV izlemek isteyebilecek çiftler için mükemmeldir. Akış hizmetine en fazla iki ekranda ve isterseniz HD olarak erişebilirsiniz.

Özel Plan – Fiyat: 41,99 TL / ay

Ne elde edersiniz: Özel Netflix planıyla bütün özellikleri kullanılabilirsiniz, ancak aynı anda dört ekrana kadar akış gerçekleştirebilir ve en sevdiğiniz şovları ve filmleri HD veya hatta 4K olarak izleme seçeneğiniz de vardır . En iyi görüntü kalitesini isteyen aile ve izleyiciler için mükemmel bir seçenektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.