Netflix ‘İzlemeye devam et’ nasıl kaldırılır?

Netflix, izlediğiniz bir dizi veya filmde bulunduğunuz yeri kaydeder, daha sonra geri dönerseniz kaldığınız yerden seyretmeye devam edebilirsiniz. Kullanışlı bir özellik olsa da istemediğiniz bir içerik sürekli önünüze çıkar. Bazen Netflix’ten “izlemeye devam et” öğelerini nasıl kaldıracağınızı bilmek bu gibi durumlarda işinize yarayabilir.

Belki bir arkadaşınızın veya ailenizin Netflix hesabını kullanıyorsunuz veya kimsenin görmesini  istemediğiniz bir şey izlediniz. Bazen yeni bir dizi izlersiniz, beğenmezsiniz ve Netflix’in bunu tavsiye etmesini istemezsiniz. Yazımızın devamında Netflix izlemeye devam et önerisini nasıl kaldıracağınızı okuyabilirsiniz.

Netflix’te ‘İzlemeye Devam Et’ Nasıl Silinir

  1. İstediğiniz tarayıcıda Netflix’i açın .
  2. Fareyle ekranın sağ üst köşesindeki profil resminizin üzerine gelin .
  3.  Hesap’ı tıklayın.
  4. Profil  altında İzleme Etkinliği’ni tıklayın .
  5. İzlemeye Devam Et’ten kaldırmak istediğiniz başlığın yanındaki  işaretine tıklayın.
  6. Dizinin bir bölümün kaldırmak isterseniz Dizi gizlensin mi? seçeneği beliriyor. Bunu seçerseniz dizinin tüm bölümleri geçmişinizden kaldırılıyor.

Artık Netflix’te gezinirken, silinen öğeler “izlemeye devam et” kuyruğunuzda görünmeyecek. Bununla birlikte, Netflix bu bilgileri tavsiye algoritmalarında kullanmaya devam edecektir, bu nedenle listeden kaldırdığınız dizi / filme göre öneriler alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.