NetApp, her türden bulut ortamını destekleme vizyonunu tüm çözümlerinde hayata geçiriyor

NetApp; yeni uygulama kurulumları ile veri yönünden zengin müşteri deneyimi sağlayarak, çoklu bulut, hibrit bulut ve kurum içi sistemler dahil tüm altyapı genelinde büyüyen veri kaynaklarını optimize ediyor. Ayrıca kayıp durumlarında bilginin korunacağı ve kurtarılacağı güvencesiyle veri kullanımı sunarak bulut, çoklu bulut ve hibrit bulut ortamlarındaki inovasyonlarla kurumların büyümesini hızlandırıyor. 

Hibrit bulut veri otoritesi NetApp (NASDAQ: NTAP), müşterilerinin hibrit bulut ve çoklu bulut ortamları genelindeki uygulamaları için veri odaklı çıktılar ortaya koymasını mümkün kılacak yeni çözümlerini duyurdu. Bu hibrit bulut ve çoklu bulut ortamları kapsamında, NetApp® Cloud Insights, Azure NetApp Files, Cloud Volumes Service, Cloud Volumes ONTAP®, NetApp HCI, SaaS Backup for Microsoft Office 365 ve NetApp Data Availability Services de yer alıyor.

Bu yeni veri ürünleri ve hizmetleri, NetApp’ın her türden bulut ortamında inovasyon geliştirmeleri ve hızla dönüşen teknolojik ortamda etkin iş sonuçları elde etmeleri için müşterilerini güçlendirmeye yönelik vizyonunu hayata geçiriyor.

Buluta bağlılık/odaklılık, artık daha sağlıklı iş kararları alınması, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, yeni hizmetler sunmak ve yeni iş modelleri geliştirmek için nesnelerin internetinden yararlanılması, kurum genelinde verinin sağladığı avantajların kullanılabilmesinin en temel yolu. Ancak, bulut ortamında başarı, her türden bulutta depolanan verinin entegrasyonuna, korunmasına ve optimize edilmesine bağlı.

NetApp’ın yeni ürün ve hizmetlerini değerlendiren NetApp Bulut Veri Hizmetleri Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Anthony Lye şunları söyledi: “NetApp’da ne zaman yeni bir ürün veya hizmet yaratsak, o ürün veya hizmettin bulutta neler yapabileceğini önce kendimize sorduğumuzu söyleyebilirim. Müşterilerimiz için, bulut öncelikli bir organizasyona dönüşerek rekabet üstünlüğü kazanmak artık bilinen bir şey, ama bunun sonucunda somut iş etkisi yakalayabilmek de önem arz ediyor. NetApp olarak bizim vizyonumuz bulut aracılığıyla veri odaklı inovasyon için ilham kaynağı olmak.”

Bulut aracılığıyla inovasyona ilham vermek 
NetApp Cloud Insights, dinamik, hibrit bulut tabanlı altyapılar için denetim ve maliyet optimzasyonu sağlayan SaaS tabanlı bir araçtır. Cloud Insights, Kubernetes ve mikro hizmetler gibi modern bulut mimarilerini yönetmek için özel olarak tasarlandı.

NetApp Cloud Insights:

 • En çok etkilenen son kullanıcılardan gelen bulut altyapısı sorunlarının yüzde 80’e varan kısmını denetler ve önler.
 • Çözüm süresini yüzde 90’a kadar kısaltır.
 • Bulut altyapısı maliyetlerini ortalama yüzde 33 oranında düşürür.

Azure NetApp Files dosya tabanlı kurumsal iş yüklerinin Microsoft Azure’a taşınması ve kurulmasını sağlamak için NetApp’ın kurumsal düzeyde depolama ve veri yönetimi sunan ONTAP teknolojisiyle çalışan bir Azure dosya-hizmetidir.
Azure NetApp Files’ın sunduğu avantajlar şöyle:

 • Daha fazla uygulamayı buluta aktarabilmek için Azure ortamındaki uygulama verisini sorunsuz bir şekilde yönetir. Sınırlı ön izleme US East ve US West 2 Azure veri merkezi bölgelerine genişler, böylece daha çok müşterinin sınırlı ön izlemeye katılması mümkün olur.
 • Azure’a sorunsuz entegrasyon sezgisel Azure deneyimi ve depolama yöneticilerinin kurumsal düzeyde dosya hizmetlerine dakikalar içinde başlatabilmesi için sıfır öğrenme eğrisi demektir.
 • Zengin, iş-kritik veri setleri içi optimize edilmiş yüksek performanslı tek veri hizmeti REST APIs ve CLI erişimleri aracılığıyla otomatik kaynak kurulumu sunar.

Veri kontrolü, maliyet etkinliği ve iş sürekliliği sunan NetApp Cloud Volumes ONTAP, günümüzün hızla büyüyen kurumlar için en üst düzey bulut veri depolama hizmetidir.

NetApp Cloud Volumes ONTAP’ın sunduğu temel avantajlar şöyle:

 • Müşteriler, misyon-kritik uygulamalarını çalıştırmak için ister Azure’u ister AWS’i seçsin, Cloud Volumes ONTAP ile dahili failover işlevinden yararlanabiliyor.
 • Kurum içi ve kurum dışı düzenleyici politikalara uyum sağlar ve SnapLock® Enterprise desteğiyle fidye yazılım veya kripto-viral gasp gibi siber saldırılara karşı verilerin korunması sağlar.
 • Yeni NetApp Cloud Tiering hizmeti ile kurum içi veriyi buluta otomatik katmanlayarak verinin konumunu optimize eder.

Hibrit Bulut Yöneticiliği ve Hibrit Bulut Mimarlığı olmak üzere iki yeni sertifikayı ve bunların yanı sıra NetApp için ilk Uzmanlık-düzeyi sertifikasını içeren yeni hibrit bulut sertifikaları sektörün hibrit bulut uzmanları ihtiyacını karşılıyor.

Hibrit bulut sertifikaları için gereken şartlar şöyle:

 • NetApp Certified Hybrid Cloud Administrator (NS0-300) sınavı
 • Ve aşağıda yer alan bulut sağlayıcı sertifikalarından birine sahip olmak:
  • Microsoft: Architecting MS Azure Solution
  • Google: Google Cloud Certified Professional
  • Amazon: AWS Certified Solutions Architect Associate
  • Cloud Architect

Yeni hizmetlere hız kazandırmak için bulut inşa edin
NetApp HCI yeni hibrit bulut altyapısı mimarisi sunar. Bu mimari, hiper-bütünleşik yapıyı kurumsal ihtiyaçlarla buluşturarak gerçek iş değerleri sağlar.

SolidFire® Element® yazılımlı NetApp HCI’ın sunduğu temel avantajlar şöyle:

 • Artık Cloud Volumes ONTAP’a SnapMirror® desteği de sağlayarak, genel ve özel bulut ortamlarının sorunsuz entegrasyonunu mümkün kılar.
 • NetApp HCI portföyünün yeni seçenekleri arasında H410C ve H610C bilgi-işlem düğümleri de yer alıyor. GPU tabanlı H610C bilgi işlem düğümüyle, müşteriler VDI ortamlarını hızlandırabiliyor, NetApp HCI’ın benzersiz iş yükü koruma yetenekleri sayesinde çoklu iş süreçlerini herhangi bir tıkanma olmadan güvenli bir şekilde birleştirebiliyor.
 • Bilgi işlem ve depolamanın bağımsız ölçeklendirilmesiyle, bilgi işlem düğümlerini karıştırıp eşleştirme yeteneği, kullanıcılara, özel bulut, konteyner hizmeti, VDI ve kurumsal uygulamaları silolar olmadan konsolide etme esnekliği ve ölçeklendirebilme özelliği kazandırır.

Hibrit bulut için modern BT mimarisiyle işinizi koruyun
SaaS Backup Microsoft Office 365 Exchange Online, SharePoint Online, and OneDrive for Business verilerinin, bulutta veya kurum içinde ikincil bir konumda yedeklenmesi ve geri getirilmesini sağlar.
SaaS Backup for Office 365’in sağladığı avantajlar şöyle:

 • Servis sağlayıcılar artık kendi veri merkezlerinde barındırılan SaaS Backup for Office 365 hizmeti sunabiliyor. Bu sayede müşterilere verilerini depolamak isteyecekleri yeni yer ve hizmet alacakları servis sağlayıcısı seçenekleri sunuluyor. Ayrıca, NetApp’ın zengin, çoklu bulut ekosistemini destekleme taahhüdünü de daha da güçlendiriyor.
 • Yedekleme, bulma, e-mail, takvim, kişi, görev, site grupları, siteler, listeler ve dosya verilerini kurtararak iş sürekliliğini güvence altına alıyor.
 • GDPR’a (Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü) hazır SaaS yedekleme hizmeti, EXO, OD4B, SPO, Groups, ve Shared Mailboxes desteğiyle kanun ve düzenlemelere uyumu güvence altına alıyor.

NetApp Data Availability Services, veriyi buluta yedekleyerek ve buluttaki kopyasının yeniden kullanılmasını sağlayarak veri yedekleme maliyeti ve karmaşasını azaltmak için tasarlandı. Baştan aşağı sadeliğin temel işlevsel özellik olarak benimsendiği bir yapıyla tasarlanan, bulut tabanlı NetApp Data Availability Services, gelecek nesil yedekleme ve veri yönetim hizmeti çözümü.

NetApp Data Availability Services’ın sunduğu avantajlar şöyle:

 • Yedekleme, felaket sonrası kurtarma ve veri kopyası içeren diğer iş süreçlerine yönelik operasyonları düzenler.
 • Sade ve modernize edilmiş web-tabanlı yönetim ve veri koruma aracıyla ONTAP verilerinin yedekleme maliyetini düşürür.
 • Bulutta aktif veri kopyaları oluşturarak yeni bulut uygulama ve hizmetlerinin gücünden kolayca ve hızlı bir şekilde yararlanılmasını sağlar.
 • İkincil ONTAP depolamasında tutulan veriyi yeniden kullanarak yazılım geliştirme, test, analiz ve raporlama süreçlerini hızlandırır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.