Kategoriler: İnternet

Microsoft’un yeni paylaş düğmesi Bing AI’ın ne söylediğini gösterecek

Yazılım devi Microsoft, geliştirdiği yeni paylaş düğmesi üzerinden Bing AI’ın kullanım alanını genişletmeyi ve kullanıcılarla olan iletişimini güçlendirmeyi hedefliyor.

Microsoft, yapay zekanın yanıtını Facebook, Twitter veya Pinterest’te yayınlamanıza olanak tanıyan bir düğme ekleyerek GPT-4 destekli Bing Chat ile deneyimlerinizi paylaşmanızı kolaylaştırmaya çalışıyor. İnsanlar sohbet robotunun söylediği ilginç (ve bazen üzücü) şeyleri ekran görüntüleri aracılığıyla zaten paylaşıyorlardı, ancak Microsoft şimdi buna eğiliyor gibi görünüyor. Belki de bu, kullanıcıların sistemi kırılma noktasına kadar zorlamasının ardından sistemin etrafına yerleştirdiği tüm korkuluklara daha fazla güvendiğinin bir işareti.

Cuma günü yayınlanan bir blog yazısında şirket, paylaş düğmesini göstererek, sosyal medyada paylaşmanın yanı sıra cevaba kalıcı bir bağlantı oluşturmak için de kullanabileceğinizi söylüyor. Bağlantıya tıkladığınızda Bing Chat penceresine yönlendiriliyorsunuz ve burada Bing Chat, paylaşan kişiye verdiği cevabı alıntılarla birlikte dolduruyor. Diğer kişinin cevabını bile takip edebilirsiniz. Yemek fikirleriyle ilgili bir cevabın bağlantısını takip ettim, bu yemeklerin vegan versiyonlarını istedim ve bana onları verdi.

Tam deneyimi elde etmek istiyorsanız, bağlantıyı Edge’de açmanız ve Bing Chat önizlemesine erişimi olan bir Microsoft hesabında oturum açmanız gerekiyor gibi görünüyor. (Şirket teorik olarak hala bir bekleme listesi sistemi kullanıyor, ancak “bekleme listesine katıl” düğmesine tıkladıklarında insanların hemen katılmasına izin veriyor gibi görünüyor). Bing Chat’e erişiminiz yoksa Edge size paylaşılan cevabı göstermeye devam edecek ve Chrome ya da Safari gibi diğer tarayıcılarda sadece Edge’i indirmenizi söyleyen bir mesaj göreceksiniz.

Paylaş düğmesine ek olarak Microsoft, botun sorularınıza daha hızlı yanıt vermesini sağlayan “performansı önemli ölçüde artıran ‘Dengeli’ modda bir optimizasyonu” test ettiğini söylüyor. Test eden üç Verge çalışanından hiçbiri büyük bir fark görmedi, ancak eskisi kadar gecikmiyor gibi görünüyordu.

Microsoft ayrıca geçtiğimiz hafta içinde Bing’in “bağlamsal anlayışını” geliştirdiğini ve Yaratıcı tonu kullandığınızda “daha fazla miktarda bağlamı özümsemesine” izin verdiğini söylüyor. Blog yazısına göre bu sayede Bing, büyük miktarda metni eskisinden daha iyi özetleyebilecek.

Kerem

Geçmiş Makaleler

Koç Holding ve Microsoft Türkiye’den önemli iş birliği

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, ülkemizin bilişim sektöründeki küresel rekabet gücüne katkı sağlamak ve dijital…

1 saat önce

HUAWEI P60 Pro Türkiye’de satışta

HUAWEI P60 Pro, DXOMARK sıralama tarihinde en yüksek puana sahip 1 numaralı fotoğraf odaklı akıllı…

2 saat önce

Nothing Phone (1) Türkiye’ye geliyor

Transparan arka kapak tasarımı ve LED ışıklarıyla farklı tasarımı güçlü özellikler buluşturan Nothing Phone (1),…

2 saat önce

Meta evden çalışma sistemini kısıtlıyor, ofise gelme kuralı getiriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Meta çalışanlarından Eylül'den itibaren haftada 3 gün ofise gelmelerini istiyor.…

2 saat önce

Dark Web’den çocukları korumak için önlem alınmalı

Yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilen gizli internet siteleri topluluğu Dark Web, son dönemde…

7 saat önce

HP, sürdürülebilir baskı çözümlerini duyurdu

HP, her ölçekten işletmeye yönelik yeni HP Color LaserJet 4200/4300 ve HP Color LaserJet Enterprise…

8 saat önce