Microsoft’tan yeni Surface modeli geliyor!

Microsoft‘un bir süredir konuşulan 10.6 inç ekran büyüklüğüne sahip gelecek Surface modeli hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Tedarikçi zinciri kaynaklarına dayandırılan Tayvan merkezli haberlere göre yeni cihazın üretimine Ağustos ayında başlanacak. Yeni Surface’in piyasaya sürüleceği tarih ise Eylül ayı olarak ön görülüyor.

Surface RT serisinin bir devamı olarak görülen cihaz Surface Pro 3 lansmanında ortaya çıkmamış ve beklentileri boşa çıkarmıştı. Hali hazırda, Surface Pro 3 ve Surface 2 tabletleriyle pazarda mücadele eden Microsoft’un alt sınıfta güncel donanımlı bir seçeneğe ihtiyaç duyduğu ve gelecek cihazın bu açığı kapatacağı tahmin ediliyor.

Surface  2’den daha ince ve daha hafif olacağı belirtilen tabletin, yenilenen destek çubuğuna sahip olacağı ve Surface Pen adlı kalemi destekleyeceği belirtiliyor. Yeni cihazın en geç tatil sezonu öncesi piyasaya sürülerek, Surface ürün çeşitliliğini artırması ve başarılı bir satış performansı oluşturması isteniyor. Bakalım Microsoft‘un yeni tableti bekleneni verebilecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.