Microsoft yeni bilgisayarını tanıttı!

Microsoft dün düzenlediği etkinlikte yeni bilgisayarı olan Surface Pro X’i tanıttı. Üst segment özelliklerine sahip olan bilgisayar şimdiden birçok kişinin ilgisini çekmişe benziyor. İşte Surface Pro X’in özellikleri!

Bildiğiniz üzere Microsoft yazılım işlerinin yanı sıra aynı zamanda cihazda çıkarıyor. Birçok alanda faaliyet gösteren şirket daha çok tasarımcılar ve iş insanları için bilgisayarlar üretiyor. Bu bilgisayarlar genelde çalışma kolaylıkları sunuyor. Oldukça hafif olan bilgisayarlar aynı zamanda performans açısından da üst segmentte yer alıyor.

Dün düzenlenen etkinlikte Microsoft Surface serisinin yeni bilgisayarını tanıttı. Surface Pro X isimli cihaz hem tablet olarak kullanılabiliyor hem de bilgisayar olarak. Dokunmatik ekranı ve kalemi sayesinde işlerinizi oldukça kolay halledebilirsiniz. 13 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan kalemi ise ince ve hassas çizimler için tasarlanmış durumda. Yani tasarım yaparken daha iyi çalışabileceksiniz.

Kaleme eklenen titreşim sensörleri sayesinde kalem ile kağıda yazıyormuşsunuz gibi bir his veriyor. Bilgisayarda işlemci olarak ise Microsoft SQ 1 ve SQ2 işlemcileri bulunuyor. Depolama alanı ve RAM kısmında ise 128 GB ve 8 GB RAM’den başlayan seçenekler bulunuyor. Cihazın fiyatına gelecek olursak 899 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye’de ise ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.