Kategoriler: İnternetTeknoloji

Mercusys MR90X: 8 antenli gigabit hızlarda WiFi 6 Yönlendirici

Mercusys, üst seviye bir yönlendiriciyi (router) Türkiye’de satışa sunuyor. MR90X model ürün, Wi-Fi 6 teknolojisine sahip ve hem kablosuz hem kablolu bağlantıda çok yüksek hızlar sağlıyor. Üstelik üzerinde yer alan sekiz anten sayesinde Wi-Fi sinyallerini evin her yerine güçlü olarak iletebiliyor.

Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı tüm avantajları sunan MR90X yönlendirici, yüksek Wi-Fi hızı, çok sayıda cihaza aynı anda destek, daha geniş kapsama alanı ve daha net, parazitsiz bir bağlantı deneyimi sağlıyor. Kablosuz bağlantıda 6000 Mbps hızlara ulaşabilen ürün, biri 2.5 Gbps olmak üzere iki adet gigabit kablolu bağlantı noktasına sahip. Böylece hem kablolu hem kablosuz bağlantıda gigabit hızlar elde ediliyor.

Sekiz Anten ile Daha Geniş Wi-Fi Kapsama Alanı

Mercusys’in yeni yönlendiricisi sadece yüksek bağlantı hızları sağlamıyor; aynı zamanda Wi-Fi sinyallerini daha geniş bir alana iletebiliyor. Cihaz üzerinde sekiz adet yüksek kazançlı anten yer alıyor. Bu antenler Wi-Fi sinyallerini evin her yerine, güçlü bir şekilde iletebiliyor. Ayrıca akıllı sinyal teknolojisi (beamforming) sayesinde, Wi-Fi sinyalleri ağa bağlanan cihazlara doğru yönlendiriliyor. Standart evlerde Wi-Fi’a bağlanamama sorunu ortadan kalkıyor.

MR90X, 4×4 MI-MUMO teknolojisi sayesinde yoğun ağ trafiği olan evlerde ağa bağlanan cihaz sayısını dört kat artırıyor. Hem daha çok cihaz ağa bağlanabiliyor hem de ağ performansı, bağlantı hızı düşmüyor. Evlerde giderek daha fazla cihazın Wi-Fi’a bağlandığı düşünüldüğünde bu önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca Akıllı Bağlantı özelliği sayesinde MR90X, cihazları en iyi sinyal ve hıza sahip banda yönlendiriyor. Bu da evde cihazların her zaman, dolaşırken de en iyi bağlantıya ulaşmasını sağlıyor.

Güvenliği de ihmal etmeyen MR90X, WPA3 güvenlik standardını destekliyor. Ayrıca çocukların ağda güvenliği için sıkı ebeveyn denetimi özellikleri de olan yönlendirici Android ve iOS destekli Mercusys uygulaması sayesinde kolayca kurulup yönetilebiliyor.

Ürün, Mart ayı içinde KDV dahil 149 USD fiyatla satışa sunulacak.

Kerem

Geçmiş Makaleler

Koç Holding ve Microsoft Türkiye’den önemli iş birliği

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, ülkemizin bilişim sektöründeki küresel rekabet gücüne katkı sağlamak ve dijital…

3 saat önce

HUAWEI P60 Pro Türkiye’de satışta

HUAWEI P60 Pro, DXOMARK sıralama tarihinde en yüksek puana sahip 1 numaralı fotoğraf odaklı akıllı…

3 saat önce

Nothing Phone (1) Türkiye’ye geliyor

Transparan arka kapak tasarımı ve LED ışıklarıyla farklı tasarımı güçlü özellikler buluşturan Nothing Phone (1),…

4 saat önce

Meta evden çalışma sistemini kısıtlıyor, ofise gelme kuralı getiriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Meta çalışanlarından Eylül'den itibaren haftada 3 gün ofise gelmelerini istiyor.…

4 saat önce

Dark Web’den çocukları korumak için önlem alınmalı

Yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilen gizli internet siteleri topluluğu Dark Web, son dönemde…

8 saat önce

HP, sürdürülebilir baskı çözümlerini duyurdu

HP, her ölçekten işletmeye yönelik yeni HP Color LaserJet 4200/4300 ve HP Color LaserJet Enterprise…

10 saat önce