LG, robot inovasyonlarına yaptığı yatırımları genişletiyor

LG Electronics, benimsediği ThinQ stratejisinde çok önemli bir rol oynayan robotik şirketlere yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Koreli 4 şirkete yatırımları bulunan LG, ilk deniz aşırı yatırımını ABD merkezli Bossa Nova Robotics şirketine yaptı. Böylece şirketin robot girişimlerine 12 ayda yaptığı toplam yatırım 90 milyon ABD Dolarını aştı.

Benimsediği ThinQ stratejisinde çok önemli bir rol oynayan yapay zeka ve robotik yatırımlarına tüm hızıyla devam eden LG Electronics (LG), bu kapsamda son yatırımını ABD merkezli Bossa Nova Robotics’e yaptı. Geçtiğimiz sene Koreli robot teknoloji girişimlerine bir dizi yatırım yapan LG’nin ilk denizaşırı yatırımı olan Bossa Nova Robotics ile birlikte robot girişimlerine 12 ayda yaptığı toplam yatırım 90 milyon ABD Dolarını aştı.

Büyük ölçekli perakende satış mağazalarının stok verilerini toplama ve analizini otomatikleştirerek verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olan Bossa Nova Robotics, küresel perakende endüstrisi için gerçek zamanlı, hazır ürün verilerinin lider sağlayıcısı konumunda bulunuyor. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Walmart da geçen yıldan bu yana Bossa Nova’nın raf tarama robotlarını bir dizi mağazada test ediyor.

LG, Kore merkezli 4 robot şirketine daha yatırım yapıyor

LG ayrıca Acryl Inc., SG ROBOTICS, Robotis ve Robostar olmak üzere Kore merkezli 4 robot şirketine daha yatırım yapıyor.

Acryl Inc., insanı tanıyabilen, büyük veri ve derin öğrenmeye dayalı metin, konuşma ve görselden insan duygularını ve anlamlarını tanıyan “Jonathan” adlı yapay zeka platformu sunan bir bilişsel bilgi işlem şirketidir.

SG Robotics, hareketlilik zorlukları olan insanlara yardımcı olmak için “Daha iyi hayatlar için robotlar” mottosuyla giyilebilir robotlar geliştirmektedir.

Robotis, robotik çözümler ve eğitim robotları konusunda uzmanlaşan şirket robot programlama yazılımına denetleyiciler ve sensör modülleri gibi donanımlar üretmektedir.

Robostar, endüstri robotlarının üreticisidir. Misyonu, mobil, ekran, otomobil ve yarı iletken gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketler için tek elden çözüm sağlayıcı olmaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.