LG G Watch R resmen duyuruldu

Samsung’un Gear S adını verdiği 3G destekli yeni akıllı saatini tanıtmasından çok kısa bir süre içerisinde de LG yeni akıllı saati LG G Watch R’ı tanıttı. Bu sabah LG, G Watch R ile ilgili ipucu da vermişti. O habere buradan ulaşabilirsiniz.

IFA’da görücüye çıkacak olan saatler, giyilebilir cihazların her geçen gün çıtayı daha da yükselttiğini gösteriyor.

LG’nin kavisli ekranlı akıllı telefonu LG G Flex’te yer alan plastik OLED ekranın kullanıldığı ilk giyilebilir cihaz olduğu belirtilen cihaz, 1.3 inç büyüklüğünde 320 x 320 piksel ekrana sahip. Daire formunda olan ekran, Android Wear işletim sistemini kullanıyor.

lg-g-watch-r-sdn1

Qualcomm’un Snapdragon 400 çözümünün 1.2 GHz hızında çalıştırıldığı LG G Watch R, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolamaya sahip. Cihazda oldukça az gibi gözüken 410 mAh’lik de bir batarya kullanılıyor.

IP67 standardına sahip olan ürün, 1 metre derinlikteki suya yarım saat dayanabiliyor. Suya ve toza karşı dayanıklı ürün, hazır saat temalarıyla şık bir saat gibi görünebilmesiyle dikkat çekiyor.

lg-g-watch-r-sdn2

4. çeyrek gibi satışa sunulması beklenen ürün, bakalım giyilebilir teknoloji dünyasına neler katacak merakla bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.