“Kriptometre” Tüm Hızıyla Devam Ediyor

kriptometre

Türkiye’nin ilk ve en büyük kripto para işlem platformu BtcTurk, deneyimli sunucu Ebru Baki ile hayata geçirdiği “Kriptometre” programında birbirinden deneyimli konukları ağırlamaya devam ediyor. İlk 9 bölümün yayınlandığı program, 2019’da da yeni sezonu ile devam edecek.

Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine en güncel bilgileri veren, bu alandaki son gelişmeleri uzman konuklarıyla değerlendiren “Kriptometre” Ebru Baki sunuculuğunda 5 Ekim tarihinde başlamıştı.

BtcTurk tarafından hazırlanan ve her hafta Cuma günleri saat 14.00’te BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan programda 9. bölüme gelindi. 12 bölümün ardından 2019 yılında 2. sezonu ile devam etmesi planlanan programda bu zamana kadar birçok farklı konuk yer aldı. Kanalın bu sürede 6 binden fazla abonesi olurken Kriptometre’nin ilk 8 bölümü toplamda 1 milyon dakika izlendi. Program, ağırlıklı 25-34 ve 18-24 yaş aralığı tarafından çok sevildi.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin yorumlarıyla katıldığı program ilk 3 bölümünde fikir önderi Serdar Kuzuloğlu, akademisyen/yazar İsmail Hakkı Polat ve iş adamı Fethi Sabancı Kamışlı’yı ağırladı.

Her hafta yeni bir konu ile farklı bir konuk…

Futurist Ufuk Tarhan’ın katıldığı 4. bölümde “geleceğin parası nasıl olacak, gelecekte paraya ihtiyaç duyacağımız durumlarda hala kâğıt para kart kullanmaya devam edecek miyiz?” gibi sorulara yanıt aranırken gazeteci Erkan Öz’ün katıldığı 5. bölümde paranın ilk ortaya çıkışından beri izlenebilen gelişmeler, 2020’de dünya ekonomisi ve kripto paraların bu ekosistemdeki yeri gibi konulardan bahsedildi.

6. bölümün konuğu gazeteci Deniz Zeyrek, ekonominin nabzını tutarken sosyolojik açıdan Türkiye’yi bir blockchain merkezi olma yönünde değerlendirdi. 7. bölüm konuğu BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk ise bitcoin’in dünyada 5 yılda nasıl kabullenildiğini aktarırken teknolojinin altında yatan güçler ve avantajlardan bahsetti.

Kriptometre’nin 8. bölümünde Ebru Baki’nin karşısında ekonomist Şant Manukyan vardı. Ünlü ekonomist, bitcoin ve diğer kripto paraların dünyada nasıl algılandığı ve kurumsal markaların blockchain’e yatırım yaparken kripto paralara mesafeli durmalarının sebepleri hakkında düşüncelerini paylaştı.

Kriptometre “Gündem Özel” Programıyla 3 Aralık 2018, saat 16.00’da Canlı Yayınlanacak!

9. bölümünde gazeteci Hakan Çelik’i ağırlayan Kriptometre,10. bölümünde gazeteci/yazar/iletişim profesyoneli Ali Saydam, 11. bölümünde akademisyen/ekonomist/yazar Prof. Dr. Emre Alkin ve 12. bölümünde gazeteci/yazar Ahmet Usta’yı konuk edecek. Kriptometre ayrıca 3 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 16.00’da “Gündem Özel” programıyla ilk defa canlı olarak izleyicilerle buluşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.