Kim Kardashian ve Rihanna’nın çıplak fotoğrafları internete düştü

31 Ağustos 2014’te Hollywood ünlülerinin iCloud hesaplarının hacklenmesiyle ünlenen The Fappening kelimesi, yeniden gündeme oturdu.

Sızdırılan onlarca ünlünün özel fotoğrafından sonra iCloud hesaplarının hacklenmesindeki ikinci dalga başladı. Başta Rihanna ve Kim Kardashian olmak üzere pek çok ünlünün çıplak fotoğrafları, The Fappening 2 adıyla paylaşılmaya başlandı.

31 Ağustos ve 1 Eylül’de en büyük paylaşımların yapıldığı saldırıda, Eylül ayının 19’undan beri paylaşımların hızı artmıştı. Bu paylaşımlar 21 Eylül’de yine en üst düzeye çıktı. Pek çok ünlünün en özel fotoğrafları iCloud hesaplarından çalındı ve yayınlandı. Peki bu ünlüler kimler?

Rihanna, Kim Kardashian, Avril Lavigne, Scarlett Johannson, Emily Ratajkowski, Michalka Sisters, Leven Rambin, Meagan Good, Rachel Nichols, Gabrielle Union, Amber Heard ve daha pek çok ünlü ismin fotoğrafları paylaşıldı.

rihanna-201

Daha önce onlarca ünlünün sızdırılan görselleri gibi, hala sızdırılmaya devam edilen fotoğraflar, buluta karşı güveni oldukça sarmış durumda. Kimi kaynaklara göre ünlülerin şifreleri çok kolaydı ve tahmin yoluyla hesapları ele geçirildi. Öyle bile olsa, bulut hesaplarının güvenli olarak kullanılması oldukça önemli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.