Kill Zone: Shadow Fall’a şoke eden dava

Killzone: Shadow Fall, Sony PS4’ün en çok konuşulan oyunlarındandı. Son versiyonu artık gündemden bir hayli uzaklaşmıştı ki ilginç haberler ülkesi ABD’de bir anda gündeme geliverdi. Hikaye ise Kaliforniya’da yaşayan Douglas Pempered’in Killzone: Shadow Fall’un online modunun reklamlardaki gibi yüksek çözünürlüklü oynanamadığın iddia etmesi ile başlıyor.

ABD haber sitesi Polygon’a göre Kaliforniyalı oyun sever, bu duruma bir hayli sinirleniyor ve Northern Dictrict mahkemesine giderek oyunun yapımcısı Sony Computer Entertainment’ı dava ediyor.

Gerekçesi ise oyunun üzerinde ‘Full HD’ oynanabildiğinin yazması, ancak online mod sırasında yüksek çözünürlükte oynanamaması. Davaya konu olan söz konusu rakam ise bir diğer Amerikan haber sitesine göre 5 milyon Amerikan Doları.

Konuna ilişkin olarak konuşan Avukat Jas Purewall, oyun sektöründe yanlış ve yanıltıcı reklamın yeni bir şey olmadığını, ancak şikayetin basit bir gerekçeye dayandırılmadığını ve dikkatlice gözden geçirilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.