Kaydedilmemiş bir Word Belgesi nasıl kurtarılır

Bir Word belgesini, kaydetmeden kapattığınızı veya başka şekilde kaybettiğinizi fark ettiğinizde, panik ve stres seviyeniz artar. Kaydedilmemiş bir Word belgesini kurtarmanın garantili bir yolu olmasa da,  ihtiyaç duyduğunuz dosyanın en azından bir kısmını kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım var.

Kayıp Word belgenizi kurtarmanıza yardımcı olabilecek adımlar, kullanmakta olduğunuz Word sürümüne ve kullanmakta olduğunuz Windows’un sürümüne bağlıdır.

Word 2016 ve Word 2013’te bir belgeyi kurtarma

Hem Word 2016 hem de Word 2013 için, Word belgenizin kurtarılmasına neden olabilecek birkaç yönteme sahipsiniz. Her bir yöntem hızlıca çalıştırılabilir, böylece birden çok dosyayı kolayca arayabilirsiniz.

Word’ün Kaydedilmemiş Belgeleri Kurtar özelliğini kullanma :

  1. Word‘ü başlatın.
  2. Sol üstten Dosya sekmesini seçin.
  3. Belgeyi Yönet düğmesini seçin .
  4. Açılan listeden Kaydedilmemiş Belgeleri Kurtar‘ı seçin . Açılan iletişim kutusu size kurtarabilir kaydedilmemiş Word belgelerinin bir listesini gösterir.
  5. Kurtarmak istediğiniz Word belgesini seçtikten sonra, ‘ı seçin . Kurtarılan belgeyi kaydedebilirsiniz.

Word 2010 ve Word 2007’deki bir belgeyi kurtarma

Word 2010 ve Word 2007’de, eksik belge için bilgisayarınızda bir arama gerçekleştirebilirsiniz:

Başlat’a gidin sonra menüde arama kutusu  içine dosya adının tamamını veya bir kısmını yazın ve dosyayı arayın . Dosya listesindeki sonuçları çift tıklatın .

Word içinden yedekleme dosyalarını aramak için :

  1. Word’ü açın  Word 2010 kullanıyorsanız Dosya sekmesini; Word 2007 kullanıyorsanız , Microsoft Office Düğmesini seçin .
  2. Dosya Türü listesindeki Tüm Dosyaları seçin .
  3. Herhangi bir yedekleme dosyasını bulun ve kurtarmaya çalıştığınız kaydedilmemiş bir Word belgesi olup olmadığını görmek için ‘ı seçin .

Microsoft Word belgelerinin yedek sürümleri olan .wbk dosyaları için bilgisayarınızda da arama yapabilirsiniz:

Başlat menüsüne gidin ve “.wbk” dosyalarını aramak için arama kutusunu kullanın. İhtiyacınız olan eksik Word belgesinin hangisi olduğunu belirlemek için görünen tüm .wbk dosyalarını açın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.