iWatch’un üretimine Kasım ayında başlanıyor

Kasım ayında iWatch’un üretiminin başlayacağı iddiası doğru çıkarsa bu cihazlarla bu yıl karşılaşma olasılığımız bir hayli düşük gibi görünüyor; zira ürünün üretim aşamasından sonra satışa hazırlanması ve pek çok ara işlemler gelecek yıl Apple’ın saatini duyuracağı anlamına geliyor.

Su geçirmez özelliğe sahip olması dışında esnek bir AMOLED ekran kullanacağı düşünülen iWatch’ta Apple’ın sağlam yapısıyla bilinen safir cam kullanacağı düşünülürken, fiyatla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

iWatch’la ilgili daha önceki iddialar Apple’ın ekim ayında iWatch’u satışa sunacağını öngörüyordu. Bakalım hangi tahmin doğru çıkacak?

SAĞLIK ODAKLI BİR SAAT

Apple’ın saatinin üzerinde en az 10 adet sensör yer alacak ve bu sensörler kullanıcıların sağlık ve spor çalışmaları için takipçileri olacak. Bir yandan kullanıcıların adımlarını sayan ve yaktıkları kaloriyi hesaplayan iWatch, diğer yandan kalp ritmini de ölçebilecek.

FARKLI TASARIMLARA SAHİP OLACAK

iWatch tek bir tasarıma sahip olmayacak; aksine erkek ve kadınlar için iWatch’un tasarımlarında ciddi farklılıklar olacak. Bu noktada Apple’ın tasarıma düşkünlüğü ve cihazlara iki cinsiyet için de farklı zevklere hitap eden bir saat geliştireceği düşünülüyor.

MİLYONLARCA SATACAK

iPhone’dan çok daha düşük bir fiyat etiketine sahip olması beklenen iWatch için Apple, ilk yılda 50 milyon iWatch üretecek. Bu rakam daha piyasaya hiç çıkmamış bir ürün için bir hayli yüksek; özellikle birçok sürümü çıkan iPad’in son yılda 71 milyon sattığı gerçeği Apple’ın önünde duruyorken…

EKRAN BOYUTU

Reuters kaynaklarına göre 2.5 inç’lik ekrana sahip olması beklenen iWatch, dikdörtgen bir ekran kullanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.