İşte Nokia’nın yeni telefonu: Lumia 530

Nokia’nın Lumia serisi akıllı telefonları Windows Phone işletim sistemi ile çalışması ve hızlı arayüzü sebebi ile özellikle giriş ve orta seviyede fazlaca tercih edilmekte. Bunun farkında olan Nokia giriş ve orta seviye akıllı telefonlarına oldukça önem veriyor. Şirketin yeni giriş seviyesi modeli olacağı tahmin edilen Lumia 530’un ilk görüntüleri sızdırıldı.

Lumia 520/525’in devam modeli olacağı düşünülen cihaz Çin’de kendini gösterdi. Öncüllerinin aksine 4,3 inç ekrana sahip olacağı anlaşılan Lumia 530’un, Snapdragon 200 işlemciye ve 1 GB RAM’e (bazı kaynaklara göre 512 MB) sahip olması bekleniyor.

Sızıntının kaynağı cihazın görsellerinin yanında satış fiyatını da sızdırdı. Kaynağa göre sim kilidi bulunmayan Lumia 530’un fiyat etiketi 179 USD olacak.

Windows Phone 8.1 güncellemesi ile birlikte gelen sanal tuşlar Nokia tarafından sevilmiş olmalı. Ülkemizde de satışta olan Lumia 630’un ardından Lumia 530’da da sanal tuş kullanılacağı anlaşılmakta. Bakalım ilerleyen günlerde amiral gemisi donanımına sahip sanal tuşlu bir Nokia Lumia ile karşılaşacak mıyız?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.