İşte karşınızda Sony Xperia Z3!

Sony’nin önümüzdeki günlerde IFA 2014 etkinliği kapsamında düzenleyeceği etkinliğinde tanıtılacak olan Xperia Z3’ün tanıtılmadan önceki en büyük sızıntısı geldi. Cihazın arkasına yapıştırılan bir kağıt üzerinde Sony’nin amiral gemisinin tüm özellikleri yer alıyor. Cihazın mini versiyonu Xperia Z3 Compact’ın detaylı görselleri de bugün sızdırılmış ve bu haberi sizlerle burada paylaşmıştık.

Sızıntıya göre Xperia Z3, 5,2 inç Full HD çözünürlüklü IPS ekrana sahip olacak. Ekran bakımından öncülü Xperia Z2 ile benzerlik gösteren akıllı telefon, 2,5 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801AC işlemcisine ve 3GB RAM’e sahip olacak. Cihaz yine öncülü Xperia Z2 gibi 4K çözünürlüklü videolar çekebilecek.

Sızıntıya göre cihaz Xperia Z2’ye oranla yaklaşık 10 gram daha hafif olacak. Xperia Z2 163 gram ağırlığındayken, Sony’nin yeni amiral gemisi 154 gram ağırlığa sahip olacak.

z3

Açıkça söylemek gerekirse cihazın Xperia Z2’den pek bir farkı yok. Sony, rakiplerinin Snapdragon 805 işlemcili, QHD ekranlı cihazları karşısında önceki yıla ait gibi gözüken bir modeli tanıtarak büyük bir hata yapıyor olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.