İşte karşınızda LUmia 830

Microsoft’un 4 Eylül Perşembe günü IFA 2014 kapsamında tanıtacağı cihazlardan olan Lumia 830’a ait yeni görüntüler yayınlandı.

Akıllı telefonun tanıtımına saatler kala aynı zamanda teknik özellikleri de kesinleşmeye başladı. Şu ana kadar 20,1 Megapiksel PureView kamera ile geleceği konuşulan telefonun, son yayınlanan teknik özellik tablosu bunu yalanlıyor.

Ortaya çıkarılan son teknik özellik tablosuna göre Lumia 830’da Microsoft, 4,5 inç yada 5 inç büyüklüğünde HD çözünürlüğünde ki bir ekranı kullanacak. Qualcomm’un dört çekirdekli orta seviye işlemcisi Snapdragon 400’un yer verildiği telefonda kamera tarafında ise beklenilenin aksine 10 Megapiksel çözünürlüğünde ki PureView kamera tercih edilmiş.

Qualcomm’un hızlı şarj özelliğini destekleyen akıllı telefonda aynı zamanda değiştirilebilir bir batarya kullanıldığı da dikkat çekiyor.

lumia-830-sdn-4

Microsoft’un en güncel mobil işletim sistemi Windows Phone 8.1 kullanılan telefonda, fiziksel kapasitif butonlar ve fiziksel kamera butonu kullanıldığı da gözlerden kaçmıyor.

Telefonda tıpkı Lumia 930’da olduğu gibi bir metal çerçeve ve Lumia 1020’deki gibi büyük bir kamera modülü tercih edilmiş. Arttırılabilir hafıza seçeneği bulunan telefonda ayrıca kablosuz şarj teknolojisine de yer verilmiş.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.